Somonlu Vs Tavuklu Vs Kırmızı Etli (Kuzu, Dana, Domuz)

mavitilki

Anket

Balık
(21 oy)
Tavuk
(5 oy)
Et
(5 oy)
Toplam (31 oy)

Biraz da merak. Buraya bakarak fikir alan pek çok kişi var. Hangi mamayı neden önerirsiniz?

13 CEVAP

Gimlihanim

Hepsinden yemeli dönüşümlü olarak. Tek bir tanesini sürekli kullanmayı doğru bulmuyorum. 4-5 ayda 1 dönüşümlü kullanılmalı. Tabi herhangi birine alerjisi vs yoksa.

D-O

@Puffi sponsorluk reklam falan mi aldiniz :D
Taa 2018 yilindan sorulara ayni cevabi yazmissiniz. Merak ettim.

merveaydar

balıklı mamalar bazı kedilerde alerjik reaksiyona sebep olabiliyor.

BalliBadem

Açıkçası karışık kullanılması daha iyi ama hangisi derseniz etli balıklı mamaların çoğunda balık unu oluyor tavuklularda et ve türevleri yazıyor ki tavuğun çok artık yeri var ve uzun kullanımda tavuk alerji yapabilir et iyidir yani

gokhansultan

Ben balıklı mama seviyorum omega-3 omega-6 dengesi açısından. Kokusu da hoşuma gidiyor :) Ama her 10kg mamada bir rotasyonla tavuk ve et içerikli mamalar vereceğim.

mommymercury

Dostunuzun damak zevkine göre değişir tabii, biz tavuk aşığıyız FGKWMCLWÖF

D-O

Hepsinden donusumlu yese ideal ama benimki kuzu falan sevmiyor. Yani kedinin zevkine de bagli :D

Puffi

sponsorluk değil. pati dostlarımıza temiz ve sağlıklı mama arayışı içerisinde olan biriyim. Bu kadar :D

HilalAres

tavuğu kesinlikle hiç bir zaman önermiyorum ben

Puffi

Tüm yaş ve kuru mamalarda hayvansal et ve hayvansal yağ adında kökeni açıklanmayan domuz türevleri kullanılmaktadır. kimi markalarda ise açıkça domuz olduğu belirtilmektedir. Benim tavsiyem bonacibo,felicia,britt markaları. Hepsinin içeriklerini okudum ve araştırdım ve Bonacibo üretici firma ilede görüştüm mama içeriklerinde domuz ve türevleri kullanılmamaktadır. Kedim için bonacibo kısırlaştırılmış mama satın aldım kedilerim severek yiyorlar ve ağır bir kokusu yok.

Lokumcukk

Kesinlikle balık tüy dökümünü azaltıyor ve iştahsız kediler için özellikle çok iyi ihtaç açıyor

CalicoMia

Domuz yağının uzun vadede kedilerde sağlığa olumsuz etkisi olduğunu okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum. Bunun yerine balık veya kuzu tercih edebilirsiniz. Kuzulu kolay sindirim sağlar balıklı da daha az tüy dökümü sağlar. Yinede sizin tercihiniz

Handerane

Rotasyon +1