Mama?

mavitilki

Tavuklu kedi mamaları alerji yapıyor diyolla niden?

3 CEVAP

lwb

Bu alerji herhangibir besine karşı ya da mamanın içindeki herhangibir maddeye karşı da olabilir ama en çok tavuğa,balığa ve yumurtaya karşı, bu yüzden en çok bunların, özellikle tavuğun adı duyuluyor
İçindeki proteini bağışıklık sistemi tehdit olarak algıladığında vücudu tepki veriyor
Kedinin tavuğa alerjisi yoksa çok iyi bir protein kaynağı

BalliBadem

Uzun süre kullanınca bazı kedilerde alerji yapabiliyor illa yapıcak diye bişey yok ama arada balık ve etli mama vermek daha iyi olur

mavitilki

Teşekkürler... Herkes tavuk alerji yapar diyince dedim nasıl yani uzun süreli kullanımda eksi yönleri mi var.