Yeni Yavru Kedi Aldim

Arkadaslar evimde 1 yasinda 8 kilo saglikli sarman bir kedim var kardes istiyordum eve cok farkli kedilwr girdi cikti arkadaslarimin baska kediye alistirmak icin ilk once ama dün yavru bir kedi aldim 1 aylik daha kapida sürekli miyavliyor diger kedim ev sahibi olan balkona giriyor onu izliyip miyavliyor yeni sahiplendigim kedi de cok kücpk daha tanistirsam yavas yavas zarar verir mi

3 CEVAP

Anonymus552223

Alışirlar yavas yavas tanistirin ama 1 yaşindaki kediniz nasil 8 kilo, genelde bir yasina kadar pek kilo almazlar cok hareketli olurlar.. acil zayiflatmaniz gerekiyor, yaslandikca daha fazla kilo alcak, suanki haliyle de cok kilolu

Anonymus552223

Bu arada her kedinin kokusu farkli oldugi icin hepsine ayri ayri alismalari gerekiyor. Arkadasinizin kedisine alismis olsa da buna basta tislar biraz, gozetimli tanistirin

SerkanO

Uzman değilim ama bence ilk başta çok yaklaştırmak yavru için tehlikeli olabilir. İzlediğim videoalrda ilk etapta birbirlerini koklayarak alışma gibi bir süreçleri var. 1 aylık kedi şu an dünyaya bile tam alışmamış olabilir. Gerçi benimki de 4-5 haftalıktı bulduğumda ama beklediğimden çok daha iyi durumdaydı.