Hangi Nd Mamayı Almalıyım ?

Zynpkck

Anket

Nd düşük tahıllı kuzulu
(9 oy)
Nd düşük tahıllı balıklı
(10 oy)
Toplam (19 oy)

Merhaba hatırlarmısınız bilmem kedimin tavuğa alerjisi olduğunu gözlemlemiştim bıldırcınada alerjisi olurmu diye sormuştum varmış yine kızımda kepeklenme oldu nd den önce proplan derma kullandık ve gerçekten tüyleri muhteşem olmuştu deriside çok daha sağlıklıydı hala tüyleri parlak ama derisi iyi değil ben nd istiyorum bu bıldırcınlıyla 2-3 hafta daha geçirebiliriz sanırım kasıntısı başlamassa tahılsız almayı bende isterdim ama malesef ancak bu kadar bütce ayırabileceğim sizce bu iki seçenekten hangisini almalıyım ben balıklıya daha yatkınım ama sizede sorma istedim :)

11 CEVAP

lwb

Balıklı mamalar deri ve tüy sağlığı için daha iyi oluyor

gozush

Yavruluktan beri proplan kullanan biri olarak buna derma da dahil, kesinlikle diyebilirim ki ND düsük tahilki ocean balikli portakalli(mavi paket) bir efsane. Uzunntuylu norvec kirmasi kizim? Tuylerimize inanilmaz iyi geliyor. Bildircin etli ile karistirarak veriyorum. Ama balikli mamalar herzaman tavsiyemdir bizim veterinerimiz de bunu soyluyor.

lwb

@acikgzz
Malesef çoğu veteriner doğru mama önermekten ziyade satabilecekleri mamaları öneriyolar..
bu yüzden artık insanlar hayvanlarının sağlık durumlarını göz önüne alarak kendileri doğru mamayı bulmaya çalışıyorlar

Zynpkck

Valla benim veterinerim öyle değildir ya bana içinde tavuk olmayan ni mama kullanın demisti o kadar yok illa proplan yok rc hiç bi zaman duymadım

gozush

Benim de kizim kisir fakat veterinerimiz kilo problemi olmadigi muddetce olculerine uyarak kisir mama disinda istedigimizi kullanabilecegimizi soyledi. Nd Ocean balikli portakalli ve dusuk tahilliyi kullaniyoruz, proplan kisir somonludan gectik, degisim cok net. Tavsiye ederim.

Sselin1

Gozushun dedigi gibi kendinizin kilosu normalse kısır kedi mamasi kullanmak zorunda degilsiniz ben de kullanmiyorum. N&d nin balikli secenegi cok seviliyor kuzuluyu her kedi sevmeyebilir kediniz neyli mama seviyorsa onu tercih edin. Balikli kuru mama kullaniyorsaniz kirmizi etli yas mama ile dengeleyin. Kuzulu alirsaniz balikli yas mama verin protein cesitliligi saglamniz daha iyi olur.

Zynpkck

Oy verenler nedenlerinide soylerlerse cok daha iyi olur

Zynpkck

Gncl

Acikgzz

Bence en sağlıklısı vetneriner hekiminize başvurmanız. Kediniz için en doğru mamayı onlar söyleyecektir. :)

Toscana

Ben kısır kedi maması kullanıyorum kızım alerjik içinde tavuk olan kullanma dedi nd düşük tahıll kullandı m çok kaşındı vucudu veterinerim bi kaç isim saydı proplan aldım en çok duyduğum isimdi nd nin balıklı kısır kedi maması varmı acaba araştırdım ama göremedim sitelerde yaş mamada kullanırsa balıklı olucak dedi sizin kediniz kısırmı

Zynpkck

Ndnin yok malesef ama artık kısır mama aramicam bende balıklı alacam bıldırcınlı almıştım oda alerji yaptı başka çaremiz yok artık