Sokak Kedilerinin Beslenmesi Hakkında

Arkadaşlar, sokak kedilerini bugüne kadar Pro Choice, Felicia gibi çok düşük nitelikte olmayan mamalarla beslemeye gayret gösterdim; ancak adını saydıklarım ve benzer nitelikte olanlar dahi süregelen zamlar nedeniyle fâhiş fiyatlarda satılıyor şu anda. Hâl böyleyken ben de alternatiflere yönelmek zorundayım. Yine de kötü içerikli mamalar almak istemiyorum. Van Cat, Molly ve Bonacibo'nun kedi mamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?


11 CEVAP

acelycat
acelycat

679

Aro alabilirsiniz 20 Kg 87 TL (güncel fiyattır eskiden 75 TL idi).Aro içerik olarak da gayet güzel.Zor durumda kalırsanız yada mamanız biterse migrostan crowue alın.


BalliBadem
BalliBadem

121963

Aro felicia ve prochaice den daha iyi ve fiyatı gayet uygun arada değişiklik için ara liva forlance pawpaw gurme kullanırdım ben içerijleri fena değil ve fiyatları gayet uygun


Escaper
Escaper

581

Aro yemiyor kediler boşuna almayın. %30 kuzu eti içeriği de gerçek değil. Aro ve PawPaw benzer içeriğe sahip ve aynı firma tarafından üretilen mamalar. Metro Markette satıldığı için ve %30 kuzu eti yazdığı için kaliteli zannediliyor ama PawPaw'dan farkı yok.


SerkanO
SerkanO

2074

Ben sokakta sadece iki kediye bakıyorum. BonaCibo veriyorum. Acil bir durumda daha ucuz bir mama alıp vermeyi denedim ama beğenmediler. BonaCibo'dan devam ediyoruz. Kediyi görseniz ev kedisi gibi kilolu oldu tosunum.


Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Market mamalarına hiç güvenmiyorum maalesef, zaten çoğunu da içerikleri ele veriyor. Whiskas da onların başını çekiyor. @Escaper'la aynı fikirdeyim.%30 kuzu eti içeren bir mamanın mevcut şartlarda bu denli ucuz olması mümkün değil.


BalliBadem
BalliBadem

121963

Hangi şeye dayanarak diyorsunuz? Metro kaliteli bi market yalan mı diycek ve denetimler kontroller var burda aro kullanan birçok kişi var ve memnun olanda çok kişi var evet her kedi yemez ama hepsi yemez demek doğru değil ucuzluğunun sebebi petgarajda konuşmuştuk burayada hatırladığım kadarını özetliyim diğer mamalar ithal olduğu için bi çok vergi biniyor aslında onlarda ucuz tutupta kimse kuzunun sırtını kullanmıyor mamada ucuz yerleri koyuluyor toptan elde ediliyor ve evet market maması olmasıda ucuzlatıyor ona bakılırsa felicia da hiç et yok arodaki hadi diyelim ki yalan%30 değilde%10 yine feliciadan iyi sadece siz kazıklanmaya alışmışsınız


BalliBadem
BalliBadem

121963

Ben de hediye geldiği için bi kaç aydır pawpaw kullanıyorum memnun da kaldım başka mamalarla birlikte dönüşümlü kullanırım pahalı iyi denilen mamada kullandım performanstabi şey değişmedi ki zaten o iyi sandığım indirime rağmen kilosuna 30 tl verdiğim mamanın içeriği birşeye benzemiyormuş nd bin içeriğide değişmiş herkes ne alıcam diye koşuşturutor fazla abartılıyor kefiye yarayan bi mama ve ev yapımı veya kaliteli bi yaş mama birlikte kullanılınca mükemmel oluyorlar


Enjoy proline mito micho kullanıyorum. Yemeyen kedi yok.


PandAiluroSena
PandAiluroSena

11512

Ben de Bonacibo kullanıyordum bir senedir ama bu ay daha ucuz bir mamaya yönelmek zorunda kaldık. 1 senedir gayet iştahlı şekilde yiyorlardı özellikle kitten olanına bayılıyorlar tavsiye ederim.


lwb
lwb

120019

@ballibadem
Ndnin içeriği gerçekten değişmiş mi? Herhangibir açıklama var mı bunla ilgili?


Üslubunuz takdire şâyân @BalliBadem. Bir mamanın kedilerce sevilip yenilmesi, o mamanın kaliteli olduğuna delâlet değil. Dikkat ederseniz Felicia ve Pro Choice gibi mamaları yüceltmedim, sadece mevcut şartlarda sokak kedileri için tercih edilmeye uygun olduğunu yazdıklarımdan çıkarmak birçok kişi için mümkün olsa gerek. Siz istediğiniz mamayı tercih etmekte özgürsünüz. Fikrinizi beyan ederken saygı kurallarını çiğnemezseniz sevinirim. Azıcık edep.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 342 Görüntüleme
  • 11 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 32435 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR