Acil Yardimm Lütfen

Arkadaslar sokakda yavru bir kedi buldum anne terk etmis 3-4 haftalik maksimum kedi sütü aldim icmiyor bizlere tisliyor evde ikinci günü kuru mama yemiyor sadece yas mama yiyor veterinere götürücek suan durumum yok ögrenciyim bu ishal neyin nesi ne yapmam gerekiyor bilen eden nolur varsa yardim etsin ya da yasayan

3 CEVAP

Cyborg

Tavuğu balkabağıyla, bulamazsanız pirinçle haşlayıp verebilirsiniz ishal için. Yemezse püre haline getirmeyi deneyin. Alışır, çok korktuğu için tıslıyordur şimdi ama en kısa zamanda götürürseniz veterinere iyi olur. İç-dış paraziti olabilir, başka bir hastalığı olabilir, bağışıklığı düşük olabilir yeterince süt emmediği için. Kontrolden geçmesinde fayda var.

Anonymus552223

Kedinin fotosunu cekebilir misiniz, 1 ayliksa yumusak seyler temeye baslar. Ki tisliyor falan dediniz o zaman 1 aylik vardir. Az yumurta, peynir, tavuk ciger gibi seyler, veya yas mama.. annesi olmadigina emin misiniz bu arada? Mama aramaya gitmis olabilir anne

Anonymus552223

Ishal yediklerinden olabilir, sizden once biri sut falan vermistir belki o yuzden olabilir. Istahi yerindeyse ve duzgun beslerseniz birkac gune gecer, hareketleri nasil kedinin? Oyun oynuyor mu yoksa hep yatiyor mu hasta gibi mi?