Yavru Kedi Bakım Ve Beslenmesi

Qumru

45 günlük scottish fold sahiplendim.En sağlıklı ne ile besleyebilirim,aşılara ne zaman başlamalıyım? O kadar küçük ki :) Bir de;tuvalet kutusu yaptım küçücük şimdilik..Annesi emzirmemiş bırakmış 45 günlük :( Aslında 2,5 emzirmeli diye düşünmüştüm..Tavuk göğsü haşla ez sulu sulu ver dediler ama siz ne dersiniz arkadaşlar..Acil cevap lütfen...

9 CEVAP

lwb

İlk yapacağınız şey yeni sahiplendiğiniz yavruyu veteriner kontrolüne götürmek
Veteriner hekim zaten aşılarına ne zaman başlanması gerektiğini söylicektir, anne sütünden erken ayrıldığı için gelişmesi adına takviye de önerebilir
Nd kitten bi deneyebilirsiniz

Liva73

nd yavru maması en iyisi

Qumru

Çok teşekkürler.

BalliBadem

45 günlük yavruyu nasıl verebiliyorlar bilmeden konuşmayacağım ama mantıklı bi sebep bulamadım

SerkanO

Selam, ben de kedimi bulduğumda 4-5 haftalıktı. İlk olarak veterinere götürdüm. Veteriner kontrollerini yaptıktan sonra yaş mama verdi. Royal Canin verdi ancak ben sonrasında Matisse ve Pro Plan aldım. Yaş mamayı yiyorlar. Kakalarını takip etmekte fayda var.

Sedanurdrl

ilk geldiğinde kedi süt tozu kullandım yaklaşık 5 gün boyunca

mavitilki

45 günlükse ıslak mama yiyebilir yavrular için olanlardan. Tavuk haşlayıp iyice diderek ılık suyla verebilirsiniz. Haşlanmış yarım yumurtayı parçalayıp -bayaa ezerek- verin annesi beslemediği için belli bir proteğin ve besini yumurtadan alsın. Yalnız iyi parçalamaya özen gösterin. Yoksa dişleriyle bölemeyip bütün bütün yuttuklarından kusabiliyorlar.

Qumru

Aynen ben de şaşırdım. 45 günlük sütten kesilir mi bu yavru..Kuru mama da yemiyor. Mecbur tavuk göğsü haşlayıp vereceğim, onu yiyor. Süttozu denemedim onu mu vermeliyim acaba?

Sedanurdrl

bende 57 günlük bir bebek sahiplendim durumu çok kötüydü şimdi ise maşallah toparladı. Genelde büyük kedim için kullandığım ev yapımı mama kullandım yanınada nd kitten aldım çabuk toparlansın diye sonra takviye olarak gimcat yavru kediler için macun kullandım 2 günde birde 2 ml kızılcık suyu verdim bol bol C vitaminli şimdi kefire başlayacağım bebişimiz çok çabuk toparlandı iç dış parazit yaptırdım ama aşılarını 6 aydan sonra yaptıracağım bağışıklığı kuvvetlensin sonra aşılar önceliğim sağlıklı olması