Kedide Kansızlık

bengusarioglu

Merhaba, kedimde kansızlık var. Veteriner ferrum kullanabilirsin dedi ama öncesinde az pişirilmiş eti dene dedi. Et yönteminden sonuç alan var mı? Direkt ferrum mu kullansam?

7 CEVAP

Sedanurdrl

benim yavru kedimde aşırı derecede vardı ben full etle besledim bembeyaz olan kulakları ve dili şimdi kıpkırmızı ek olarakta nd kitten kullandım kızılcık suyu verdim kontrole getirdim hiçbir sorun kalmamış şükürler olsun.

Benim köpeğimde de mevcuttu. İlaç takviyesi yaptım ve doğal yöntemlerde denedim şimdi gayet iyi

mavitilki

etten mutlaka fayda gelir. haşlayın bol bol yedirin. çok geçmiş olsun.

Handerane

Kızılcık suyunu kediniz kendisi severek içiyor muydu acaba? Nasıl yapılıyor? Merak ettim :)

D-O

Benim kedimde de gecen sene demir eksikligi cikmisti. Ciddi dusuk oldugu icin b12 ile baslamistik, sonra vetomune ve hemovet hap kullandik (baska degerleri de dusuktu). Eger sizinkinin degerleri cok dusuk degilse ve acil yukselmesi gerekmiyorsa mutlaka ciger et falan vermenin faydası olacaktir. Ama bir sure sonra tekrar degerlerine baktirin derim, cunku gerekirse takviye ilac almali.

Valefyo

Bobrek, ozellikle dalak, yagli kismi temizlenmis ciger, kirmizi et bunlari haslayin veya yagsiz kavurun izgara tava varsa Kedi bayram da eder hem. :D Yine duzelmezse ferrum kullanirsaniz kedi ac karnina iken icirin ve yarim saat besleme yapmayin. :) Ama gercekten bu sakatatlar cogu zaman ise yariyor. Kopeklerde demir eksikligi diski yemeye neden oluyor, kedilerde bu yok demir eksikliginde. Gecmis olsun.

Handerane

Hemovet bizde kullanıyoruz, ferro sanol ile beraber. 7 günde gelişme gösterdi baya. Ama haşlanmış, sotelenmiş ciğer asla yemedi. Dalağı hiç yemez sanırım