Kedilerim Birbirlerini Emiyor

mavitilki

Merhaba, iki küçük kedim var yaklaşık olarak 2 aylıklar aşı uygulamalarına dahi yeni başladık. Onları bir ay on günlük gibi bir yaşta sahiplendim. Kuru mamaya alıştılar fakat sürekli olarak birbirlerini emiyorlar. Her acıktıklarında onları mama yemeye kaplarının başına götürmem gerekiyor. Yoksa yemiyorlar. Tavsiyeniz nedir? Bu şekilde devam edeyim mi yoksa kendileri bırakıp mama kabına gitmeye başlayana kadar bırakayım mı?

2 CEVAP

nidaxu

bu duruma bende çözüm bulamadım. benimkiler birbirini değil de biri sürekli diğerini emiyor. 7 aylık oldular durum hala aynı. benimki genelde uyku modundayken emmeye gidiyor. kendi hallerine bıraktım bende. biryerde okumuştum 2 yaşındaki kedilerde bile emme oluyomuş.

lwb

benim kedim 2 yaşında hala sabahları yeni uyandığında, gece uyumadan önce ya da çok keyifli olduğu zamanlarda ellerimi, parmaklarımı emer
Bence bu onların sevgisini gösterme şekli, birbirlerini emmeleri de aynı şekilde.Anne özlemiyle de vs alakası yok.
Bulundukları odalarda yemiyolarsa yemeklerini siz götürebilirsiniz mama kabına zamanla da kendileri gitmeye başlıcaklardır zaten