Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kapalı tuvalet kedi için sorun mu?

Kyliesmom
Kyliesmom

858 Puan

Anket

Kapalı
(8 oy)
Yarı kapalı
(9 oy)
Toplam (17 oy)

Kedim 3 buçuk aylık ilk zamanlar alışsın diye açık tuvalet kullanıyordum ama çok fazla kum saçıyor artık malesef. Fakat kapalı tuvaletler de içime sinmiyor ne kadar büyük olsalar da tozdan nefes alamayacakmış gibi geliyor. Sağlığını etkiler mi sizce?? Ve malesef aşırı lüks bir tuvalet de alamam. Yarı kapalı mı yoksa kapalı mı kullanmam gerek sağlığı için??


10 CEVAP

lwb
lwb

14564

Ben de bi ara kullandım kapalı tuvalet, dediğiniz gibi düşünüyorum, sanki içinde toz soluyor sürekli, sonra da tekrar açık tuvalete geçtim
Eğer kakasını çok geçmeden temizlerseniz koku olmuyor ve önüne kap için paspaslardan koyarsanız fazla dağılmıyor, en azından bizimkinde.


lwb
lwb

14564

Ve kapalı tuvalet kullandığımda kedim garip bir şekilde sanki burnuna bir şey kaçmış gibi davranıyordu, tozu solumasından diye düşündüm içinde. Açık tuvalete geçtiğimde böyle bi sorun yok. Belki kullandığım kumdan kaynaklanmış da olabilir


Sselin1
Sselin1

14259

Kapali kullanacaksaniz kapagini çıkarip öyle kullanabilirsiniz ben öyle yapiyorm tabi kumunda tozsuz olmasi önemli.


PsLuna
PsLuna

2972

Yarı kapalı önü paspaslı bi kaç model var. Sıçrama problemini çözersiniz. Kum kalitesini arttırırsanız koku problemi de büyük ölçüde azalır


Fablemoon
Fablemoon

5216

Toz meselesi tamamen aldığınız kum ile ilgili.İyi,toz tutmayan,dağılmayan kum kullanırsanız.Her gün kumu düzenli temizlerseniz kapalı tuvalette bir problem olacağını sanmıyorum.Biz kullanıyoruz.Rahatlığı açısından büyük alalım dedik düzenli olarak kabı falanda temizliyoruz hiç toz ile ilgili bir problemimiz olmadı.Sadece ilk günlerde kapıdan korkmuştu kapısız kullanmıştık 1 ay kadar o kadar.Kapıyı da sonradan taktık zaten.


PsLuna
PsLuna

2972

@Fablemoon aldığınız büyük kapalı tuvaletin linkini atabilir misiniz arkadaşım iri ırk tekir kedisi için arıyorda bi fikir olur


Minnakpatipuki
Minnakpatipuki

13612

Içeride duracağı 20 saniye zaten o yuzden kapalı tuvalete geçtim açıkçası. Kalın taneli kum patilere zarar veriyor diye hiç kullanmadım. Ince taneli kum da evi dolaşıyor. Ama kapalı tuvalet ve önüne bir paspas dagilmayi buyuk olcude engelliyor. Tozsuz bir kum alın ve kapalı tuvalet kullanın derim tabi siz bilirsiniz bu benim onerim.


Kyliesmom
Kyliesmom

858

@minnakpatipuki kum proline aldım ama o da çok tozutuyor karıştırınca öneriniz var mı acaba??


Nightcat
Nightcat

4166

Biz kapalı kullanıyoruz. Zaten bütün gününü orda geçirmiyor ki, yapıyor çıkıyor. Hiçbir şekilde kum da saçılmıyor. Her gün temizlerseniz ve ardından evi birkaç dakika havalandırırsanız koku falan da kalmıyor. Ben kum olarak benty sandy kullanıyorum ama memnun olmama rağmen hiçbir petshop sitesinde göremedim, biraz garip geldi.


PiremsesKutsi
PiremsesKutsi

2013

Kumunuz ne kadar tozsuz olursa olsun riske girmeyin bence. Evin kirlenmemesi evladınızın sağlığından daha önemli olmamalı. Hem doğalarına da uygun değil. Kedilerin evdeki herkesin görebileceği (salon) açık alan benzeri yerlere tuvaletlerini yapması gerekiyor. Uzmanlar bile kedilerinizin, tuvaletini etrafı kapalı sıkışık odalara, kenara köşeye, bir şeylerin arkasına koymamanızı öneriyor.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 154 Görüntüleme
  • 10 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 16958 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR