Kedimde Bi Gariplik Var Gibi Hissediyorum

faxichoguz

Kedimin sağ gözünde bi gariplik sezdim ışık vurunca nedir ne değildir inanın bilmiyorum size fotoğrafları paylaşıcam lütfen yardımcı olun. Korkuyorum bir şey olacak diye

10 CEVAP

Sudeckmkc

Cerrahi bir operasyon olnadığı sürece çok fazla para ödemezsiniz. Bir veterinere götürün mutlaka evde kendiniz bir şey yapmayın göz bu sonuçta

mmuratyilmazz

Büyük ihtimalle bir yere vurdu kendisini. Bu durumun en büyük nedeni bu. Gozun saydamlastigi diger bir neden konjonktivit denen goz hastaligi. Mesela benim kedimde sık oluyordu polisitemi rahatsızlığı teshisi sonunda kullanılan ilaçlarla bir daha olmadi. Böyle durumlarda veterinerler gozde yara delinme vs var mi diye yikayip bakiyorlar yoksa damla veriyorlar

PsLuna

Başka bi şey olsa tolere edilebilir beöki de göz bu maazallah kör olur hayvan en azından muayene ettirin veterinerde

faxichoguz

bro şu an veterinere verecek param yok bana ne önerirsin. Damla olarak falan ya da farklı bir şey

mavitilki

Veterinere götürmezseniz ve kendi kendinize tedavi etmeye çalışırsanız daha ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer şu an herhangi bir veterinere gidemiyorsanız en iyi çözüm beklemek.

ugurkoker

belediyelerin ücretsiz veteriner hizmeti varsa ondan yararlanın.faülkte vb kliniklerde de muayne ücreti alınıyor mu bilmiyorum

bademthecatt

Bazı göz hastalıkları ciddi sorunlara yol açabiliyor bence durumu daha da kötüleştirmeden bir şekilde hekiminize götürün belediye veterineri gibi yerlere götürmeyin sağlam giren kedi hasta çıkar öyle bir hata yapmayın zaten ilgilenmeyeceklerdir fakültelerde ücretli bakıyor

Minnakpatipuki

Muayene parası almayan bir veteriner önerelim arkadaşa ben istanbulda oturmuyorum. O yüzden bu konuda yardımcı olamayacağım. Ben kedimi bulduğumda gözünde bulut vardı. Böyle beyazımsı gözünün o cam gibi kisminin üzerinde sis gibi. Genta gut damla verdi o da 10 liramı 5 lira mi öyle biseydi. Aynı şey mi bilmiyorum ama ilaç pahalı olmayabilir. Göz önemli bi veterinere gösterin derim sonra geç olabilir. Bende öğrenciyim muayene ucreti almayan bir veterinere gösteriyorum kedimi sokaktan sahiplendigimi bildiği icin ücret almıyor benden. Herhangi bir sokak hayvanları derneğine üye olan bir veterinere ulaşıp durumunu anlatırsan belki sana yardımcı olur bu konuda.

Minnakpatipuki

Vetmate diye bir uygulama vardı. Onda ücretsiz 1 tane soru hakkın var sanırım. Kedinin fotograflariyla beraber soru soruyorsun. Müsait bir veteriner sana cevap veriyor. Akşam sorsan sabaha cevap gelir. Onu da deneyebilirsin belki tipik birşeydir bir ilaç önerebilir sana.