Ne Zaman Yavru Mamasini Birakmaliyiz?

fatmamacit

Kizim bu ay tam 6 aylik oldu veteriner artik yavru kedi mamasiyla beslenmeyi birakabilecegini soyledi N&D Narli Tahilsiz Kitten ile besliyordum. Sizce artik yetiskin kedi mamasina gecmeli miyim?

6 CEVAP

bademthecatt

1 yaşına gelene kadar kitten mamaları yemeleri gerekiyor diye biliyorum

hcerenk

ben de nd kullanıyorum. veterinerim 1 yaşına kadar nd kitten devam dedi. her ne kadar bakınca içerik olarak aynı gibi dursalar da kitten devam dediği için öyle devam ediyorum.
farminanın türkiye yetkili veterineri ile de görüştüm o da 1 yaşına kadar kitten dedi.

acelycat

Ben 15-14 aylıkken yetişkin mamasına geçtim.Normalde 12 aylığa kadar.Şuan elimde croque kitten var aro metroda bitti diye idare etsin diye aldım.Memnununumda açıkçası.

ballokumu

Ben 7 aylıkken geçtim. Çünkü tavuklu mama istemiyordum ve seçenekler hep tavuktu

Nergizl

1 yaşına kadar kitten şart içindeki vitaminler acısından

ugurkoker

Ben 7,5 aylıkken erişkin mamaya geçtim.Erişkin ve kitten arasında besin içeriği açısından bir fark yok,sadece mama boyutu ile alakalı bir durum.Kullandığınız Markanın sitesine girip Kitten Ve Erişkin analizlerine girerseniz eşit olduğunu göreceksiniz.Ben ayrıca Orijene mail attım,kedim 7,5 aylık kitten formülünüzü yemiyor,erişkin formuna geçsem sıkıntı olur mu diye;gönül rahatlığıyla verebileceğimi söylediler,besleyiciliği aynıymış,tek dikkat etmemiz gereken Paketteki Yaşa/Kiloya göre beslenme tablosuna uymamızmış.