Evde Yalnız Kedi

introvert

Merhabalar, daha önce çok sorulmuştur eminim ama ben yine de sormak istiyorum. 5 günlüğüne şehir dışında olacağız ve 9 aylık kedimiz yalnız kalacak. Daha önce en fazla 3 gün uzakta kaldık ama 1 kez eve birisi uğramıştı. Şimdi yine eve uğrayacak birileri var, her gün gelemeyebilir, 2 günde bir gelecek. 2 günde bir birisi bakıp kontrol edip sevse yeterli olur mu? Bol mama ve su dışında sıkılmaması için ekstra ne önlemler almalıyım sizce? Bir odanın ışığını açık bıraksak daha mı iyi? Aklım hep evde kalacak ne yazık ki :(

3 CEVAP

Kum temizlenmeyecekse bir leğeni 2.tuvalet yapmanızı öneriririm. Kapıların kapanmaması için araya sandalye sıkıştırabilirsiniz, altından girip çıkar. Ödül maması bırakın belli yerlere. Oyuncaklar hep etrafta olsun, ve mutlaka ekstra su

Suyunu dökme ihtimaline karşın evin farklı noktalarında su bulundurmanız faydalı olur. Ben yalnız bırakılınca temiz kum da fazladan bırakmayı tercih etmiştim diğer kum dolduğunda kullanabilmesi için, eve uğrayacak kişi kumunu değiştirecekse problem yok tabi ama her ihtimale karşı fazla su ve temiz bir kum da bulundurursanız zannediyorum çok sorun olmayacaktır. Tabi mamasını da ona yetecek kadar ayarlamalısınız. 5 gün biraz fazla kendisini kötü hissedebilir ama mecbursanız mümkün olduğunca önlem alarak bırakmanızı tavsiye ederim

Bol oyuncak da sıkılmaması için faydalı olabilir