Kedi İçin Lösev Aşısı

Esi

Kedime 1kere lösev aşısı yaptırmayı düşünüyorum evden veterinere seyahate gitme harici çıkmıcak 2.defa lösev şart mı sizce

7 CEVAP

lwb

@minnakpatipuki
Bu hastalık direkt yollarla bulaşan bir hastalık değil mi?
Şu eve taşıma olayı beni düşündürdükçe düşündürüyor... tekrar bi ikileme düştüm

lwb

Ben bir kere yaptırdım, bu sene yaptırmıcam

lwb

Bunla ilgili bi konum da oldu herkes eğer evden dışarı çıkmıyorsa lösemi aşısının şart olmadığını söylüyor

Minnakpatipuki

Evden kaçma ihtimali yoksa yaptirmasaniz da olur bence. Ama ayakkabıniza pantolonunuza sürtünen hasta bir kedi olursa hastalığı eve getirebilme olasılığı var demişlerdi bana. O yüzden işi şansa bırakmayıp yaptırdım ben. Iyi ki de yaptirmisim evden kaçtı benim haydut. 1 ay kayipti geri geldi suan. Kafam rahat aşıları tam olduğu icin hastalık kapmamış.

Minnakpatipuki

@lwb yanlis hatirlamiyorsam veteriner hastaligi bizim tasiyabilecegimizi soylemisti. Kararsız kaldigim icin bu forumda da paylaşmıştım. Burdakiler de bunu doğrulayınca yaptırdım artik bende korkudan. Çünkü dışarıda kedi görünce dayanamıyorum ya mama veriyorum yada seviyorum. Riske atmiyim dedim hiç. Ama bu sene losemiyi yaptırmayı düşünmüyorum bende. Yeni kisirlastirdim kedimi. Bütün paramı kısırlaştırma operasyonuna harcadım. Karma aşıları bile gecikicek. Lösemiye sıra gelmez diye düşünüyorum. Sokak kedilerini severken üzerime surtunecek olurlarsa mama verip kaçıyorum hemen. Eğer sevdiysem de o elimle hiçbiryere dokunmadan eve gelip ilk iş olarak ellerimi yıkıyorum. Yani böyle önlemler alırsam sorun olmaz gibime geliyor. Inşallah kendimi kandirmiyorumdur

lwb

Geçen sene yavru olduğu için tüm aşılarını eksiksiz yaptırdım lösemi de dahil ama bu sene maddi açıdan sıkıştığım için ve gerekli olmadığını söyleyenler için de lösemi aşısını geçicem diye düşünüyodum ama bu riskleri de düşününce yaptırabilirim de çünkü ben de sizin gibi bi kediye dokunmadan eve dönemiyorum sanırım

LIGHTNING

Ben geçen yıl yaptırdım, hatta mantar dahi yaptırdım, bir sorun yaşamadık, dışarı çıkmasa dahi arada bina içinde koşturup daireye girer, neticesinde biz dışardayız, çevrede başka kediler var ayağımızı basıyoruz ne olursa olsun riske atmak istemedim, kendimizi koruduğumuz kadar onları da düşünmek zorundayız