Kedim Dondurma İstiyor

Busedndn

Kedim bi kere dondurmamın dibini yemişti, ne zaman dondurma yesem yanıma geliyor istiyor ben de zararlı diye vermiyorum doğru mu yapıyorum sizce

8 CEVAP

basakinanc

Şekeri sindirebilecekleri bir vücut mekanizmaları yok kedilerin, dolayısıyla direk karaciğerde yağlanma gibi hastalıklara yol açabilir çünkü karaciğerini çok yorar. Görme kaybı yaşattığı da biliniyor. Dolayısıyla vermemelisiniz. Benim kedim de ben muzlu süt içerken istiyor mesela sürekli yanımda kafasını bardağa sokmaya çalışıyor ama vermiyorum. Her ne kadar evde sadece süt ve muzla hazırlıyor olsam da zaten süt zararlı, muz da şekerli olduğu için vermiyorum. Sizin de bu tarz şeyleri vermemenizi tavsiye ederim. Arada bir çok az veriyorum deseniz de, benim tercihim hiç vermemekten yana olur.

Utkan92

Tatlı tadı almazki şeker yaramaz bence vermeyin

melihpekol

Ağzı donar yavrucağın vermeyin

mmuratyilmazz

Soguk olması bile midesini bozabilir seker konusunu arkadas aciklamis zaten kedilere dondurma vermemelisiniz

lwb

Ben de yerken nadiren veriyorum

Ben arada bir yarım tırnak veriyorum

HilalAres

benim kedimde istiyor demekki bir bildiği var kedilerin:)) ben veriyorum ayda bir iki defa ne kadar yalarsa..

Busedndn

Teşekkür ederim biz de izin vermiyorduk, doğru yapıyormuşuz demek ki :)