Kedi Ciftlesmesi

Melekkk273h

Arkadaslar 1 yasinda egzotik shorthair erkek kedim vardi. 6 aylik egzotik longhair disi kedi sahiplendim 2 gün oldu geleli. Erkek kedim disi kediyi nerde yakalasa ciftlesmek istiyor disi kedim de kaciyor. Zaten bende ciftlesmelerini istemiyorum disi kedim 6 aylik diye kucuk diye üzülüyorum 2-3 ay nasil engellerim ciftlesmelerini en azindan. Yanlarindayken beraberler bi yere giderken ayri odalara koyuyorum ama bu bi cozum degil ki cunku kaşla göz arasinda yanimdayken de erkek kedim atliyo kızin tepesine yardim edin

4 CEVAP

ygiz_mrtt

Aynı ortamda beraber oldukları sürece kaçış yok bundan. Üstelik dişi de kızgınlığa girerse bu sefer 6 aylık bir yavrunun yaşama ihtimali kalmaz, kaldıramaz. Farklı odalarda tutun mümkünse yan yana geldikleri anda her an her şey olabilir. Erkeğin kızgınlığının bitmesi de bir şey değiştirmez sonradan yine çiftleşebilir. Çiftleştirme niyetiniz yok ise erkeği kısırlaştırmanız daha uygun olur zaten aralarındaki yaş farkı 6 ay ileride de çiftleşmesi sağlıklı olmaz. Ama illa çiftleştireceğim diyorsanız odaları ayırmalısınız başka çözüm yok çiftleşmemeleri için

mavitilki

Dişi kızgınlığa girmeden çiftleştirin derim. Erken kısırlaştırma en iyisi yaşı gelmiş sayılır. Erkek böylece dener ama yer tatağı oturur :D Onun dönemi geçince onu da kısırlaştırırsınız.

mavitilki

Kısırlaştırın* derim. Kızgınlığa girmeden nasıl çiftleştireceksiniz zaten lafa bak :D

Eymentalay

Dişi kedi kızgınlığa girmeden izin vermez zaten. Ama kızgınlığa girerse tutamazsınız ayrı odalarda kalmaları ve kesinlikle yan yana gelmemeleri lazım