Mama Saklama Kabı Kullanıyor Musunuz ?

Seydaghan

Merhabalar,
Aranızda mama saklama kabı kullanan var mı ? Genelde plastik oldukları için biraz çekiniyorum ama sanki o bir kabın içinde saklanırsa daha sağlıklı olur gibi bir düşüncem var. Kararsız kaldım. Kullanan kişilerin görüşlerini alabilir miyim ? Büyük cam bir kavanoza koysam daha mı iyi olur ? Yoksa olduğu şekilde bırakmak mı daha iyi olur ? Şimdiden teşekkürler. Güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle!

12 CEVAP

lwb

Cam kavanoza koymak ya da olduğu şekilde bırakmak bence daha sağlıklı. Ben paketinde bırakıyorum hava almıcak şekilde

Bir alışverişimde petlebinin hediyesi olarak gelmişti bana ben kullanıyorum Royal Persian mamamı içinde muhafaza ediyorum ve ben herhangi bir sorun yaşamadım gayet kullanışlı :) sadece ağzının kenarlarının iyi kapandığına emin olmamız lazım (:

Ben normalde kendi poşetinde bekletiyordum zaten 10 kg mama maksimum 3 ayda bitiyor bizde. Bu sefer büyük bir (15 kg) plastik mama kabına boşalttım gözle görülür bir fark yok ama bir dahaki sefere tekrar kendi poşetinde bırakacağım.

Fablemoon

10 kg aldığım için ve hergün mamayı büyük ambalajdan boşaltmak zor olduğu için mama kabı aldım 2 litre büyüklüğünde kapak kısmında küçük boşaltma yeri olduğu için hemen ölçü kabına boşaltıp koyuyorum ve çok rahat oluyor.Veterinerimiz de Advance'in 6-7 litre kapasiteli mama saklama kabı verdi 6 litresini ona boşalttım ağzı çok iyi kapanıyor diye onu elimdeki mama bitene kadar hiç açmayacağım.Cidden bayatlamayı önlüyor.4 litre ambalajda kalan mamayı da 2 litrelik mamaya boşaltıyorum bittikçe.Çok rahat oluyor bence.

ElifA13

genelde fermuarlı ambalajda alıyorum ve seçici bi prenses olmasına rağmen hiç sıkıntı yaşamadık. Ama bir defasında promosyon gelen saklama kabına koydum ve bir kaç gün sonra o mamayı asla yemedi. Kabının önünde fayansı falan eşelemeye başladı(bunu beğenmedim demekmiş o hareket sonradan öğrendim) Tam bir gurme(!) olduğu için kendisi yememek konusunda inatlaştı ve aç kalmasından korktuğum için gidip yeni mama aldım

ElifA13

genelde fermuarlı ambalajda alıyorum ve seçici bi prenses olmasına rağmen hiç sıkıntı yaşamadık. Ama bir defasında promosyon gelen saklama kabına koydum ve bir kaç gün sonra o mamayı asla yemedi. Kabının önünde fayansı falan eşelemeye başladı(bunu beğenmedim demekmiş o hareket sonradan öğrendim) Tam bir gurme(!) olduğu için kendisi yememek konusunda inatlaştı ve aç kalmasından korktuğum için gidip yeni mama aldım

pinarcaya

Ben de 15 kglik mama saklama kabimda sakliyorum. Ikeanin vakumlu cam kavanozlari var. Onlar da saklamak icin cok uygun.

Ben kedimin mamasını kendi ambalajinda saklıyorum bir mandal yardımı ile de içine pislik toz vs girmesin diye bir mandal yardımı ile ağzını tutturup bir poşete koyuyorum hiçbirşey olmuyor tavsiye ederim

mavitilki

Cam kavanozlarda da saklayabilirsiniz daha iyi olur. Çünkü tüm mama paketini aç kapa aç kapa mamanın oksijenle tepkiye girerek belli besinleri, aromasını vs. kaybetmesine sebep olabilir. Kuru, ışık almayan bir yerde cam şişe, kavanoz veya saklama kabında saklayabilirsiniz.

Turşu yapımında kullanılan büyük cam kavanozlar var 5 lt.lik, ben onlara koyuyorum kuru mamaları. Hem kokmuyor hem de taze kalıyor. Tavsiye edebilirim.

LIGHTNING

bim 3 kg dost yoğurt kabı kullanıyorum :)