Kedimin Cinsi Smokin 3 Aylık Tüyleri Uzun Olabilir Mi Ve Nasıl Tüylerini Uzun Yapabilirim?

Lorinloris

Nasıl uzatabilirim????

5 CEVAP

lwb

Nasıl yani?
Her kedinin tüy yapısı farklıdır, sizin kedinizin tüyleri kısa bir yapıya sahipse öyle kalır. Keyife göre uzatıp kısaltamayız onları.

mavitilki

Fotoğraf koysaydınız kedinizin tüylerinin uzun ya da kısa olacağına dair bir şey söyleyebilirdim. Yalnız her kedinin tüy yapısı farklıdır. Kimi ırklar uzun tüylü olur kimileri kısa. Kısaysa da kendinizi avantajlı sayın uzun tüylü bebeklerim tüy dökmek için erken yaşta olmalarına rağmen kimi tüyleri dökülüyor (muhtemelen koşup oynarken kırıyorlar) Kısa tüylü bir sarmanım vardı onlardan önce. Karamel sana can kurban diye ağlayasım geliyor ne rahatlıkmış o öyle. Ayrıca uzun ya da kısa tüylü, kedi kedidir. İkisi de aynı şeyi yapıyor ikisi de yıkanınca fareye benziyor. Tüy kalitesini artırmak ve tüylerini biraz daha uzatmak için kefir içirebilirsiniz ara ara. Yalnız tüyleri kısaysa mucizevi bir şey beklemeyin.

Lorinloris

O anlamda dememiştim kedimin tüyünü hiç kesmessem büyüdüğünde uzar mı diye sormuştum

mavitilki

Yok tüy uzunluğu genetik bir durum.

Sselin1

Tüy sagligi icin omega-3 ve biotin-cinko takviyesi verebilirsiniz. Tüyler saglikli bir sekilde uzar ama genetigi etkilemez tabi.