Pire??

Merloli

Bahçemdeki kedimin üzerinde pireler var büyük ihtimalle diğer kedilerden geçmiştir ve bugün kolumda da bir tane gördüm. Lola'yada geçecek diye korkuyorum ne yapabilirim bilgilerinizi paylaşır mısınız?

8 CEVAP

mavitilki

Kedi pire şampuanıyla yıkanıp pire tarağıyla taranması lazım. Damla da dökebilirsiniz ensesine isterseniz.

mavitilki

Unutmayın damla korur kurtarmaz.

lwb

Stronghold damla etkilidir, pireler deriyi ısırır ve ölürler ama daha yumurtadakiler için de etkili mi bilmiyorum. Koruma amaçlı yaptırabilirsiniz. Üstünüzle beraber taşıyıcı olabilirsiniz çünkü hem kedinize hem evinize

Uzun süre pireyle mücadele etmiş birisi olarak size söyleyeceğim şey şudur; kedinize dış parazit aşırı mutlaka yaptırıp birkaç gün bekleyeceksiniz. Bu sırada dışarıdaki kedilerle kesinlikle yakınlaşmaması lazım. Evinizi pireye etkili ilaçlarla 7 günde bir kez mutlaka ilaçlamanız gerekiyor. 8 günde pireler yumurtalarından çıkıyor dolayısıyla pirelerin evdeki yaşamını engellemeniz gerekiyor. Bu süreçte kedinizi sık sık yıkayın. Ben birkaç günde bir sürekli yıkadım. Pire şampuanları varmış ama ben normal şampuanını kullandım pire şampuanı almadım. Düzenli tarayın gözünüzle gördüğünüz pireleri de pire tarağıyla temizleyin. Eğer yerde falan görürseniz de mutlaka öldürün. Bir süre sonra kurtuluyorsunuz

Nurackgoz

Ense damlası yapın hemen geçirir kesin çözüm bu ama kena markasının pire spreyi ni her iki kediye de sıkabılırsın

Merloli

Eve alıp kedi şampuanıyla yıkasam işe yarar mı acaba?

Merloli

Ayrıca üstüne fısfısla sirkeli su sıkarsak pire olmaz diyorlar bu doğru mu?

Merloli

Güncel