Evdeki Kedinin Yavru Kedi İsirmasi

Arkadaslar cok önemli bisey sormam lazim kediler birbirlerine alisir dediler evde sarman uysal bir kedim vardi kisir erkek eve yavru 45 günlük falan bir kedi aldim 2-3 gün ayri kaldilar odalqrda arada cikardim birbrilwrini koklattim ama dün bir ara mutfaga gittim geldim sarman kedim mosey yavru kedinin üzerine cikmis boynunu isiriyor bu davranis iki üc kere oldu yani bogmak mi istiyor isirmak mi anlayamadim yasayaniniz var mi

8 CEVAP

SerkanO

Acaba taşımaya çalışıyor olabilir mi ?

Sedanurdrl

valla aynı dertten mustaribim ben ikinci kedimi 27 ağustosta sahiplendim büyük kedim şimdi depresyonda aşırı derecede hırçın sürekli yavruyu ısırıyor ne yapacağımı bilmiyorum veterinerde normal davranın hiçbirşeyini elinden almayın diyor ama en sonunda yiyecek yavruyu ondan korkuyorum

Eymentalay

Ensesini ısırıyorsa çiftleşmeye çalışıyor. Kısırlaştıralı çok olmadıysa hormonları tam dengelenmemiştir muhtemelen, ama saldırır gibi ısırıyorsa bir süre ayrı odalarda tutun sonra arada bir yerlerini değiştirin birbirlerinin eşyalarını kullansınlar kokularını alsınlar zamanla alışıyorlar ben denedim işe yaradı sorun yaşamadan alıştırdım

Emre98

Eğer ikiside erkekse rekabet olabilir hatta kesinlikce olacaktır bir dişi bir erkek daha kolaydır her zaman ama erkek ve erkek olduğu için rekabet oluyor ve çok kavga edebilirler ama alışırlarsa sorun olmaz ve zaten alışıcaktırde büyük kedinin yavru kedinin kokusuna alışmasını sağlayın bu süre zarfında sabredip yorulabilirsiniz örneğin ben yoruldum çok ama benim kedim gibi çok vahşi ve hırçın bir kedi bile alıştı şuan çok mutlular. Oyun oynarken bazen ısırık fazla olabilir dikkatli olun.

mavitilki

Yavru kedinin yüksek sesle bağırdığını, mücadele ettiğini, birbirlerine tısladıklarını, büyük kedinin aynı şekilde aşırı saldırgan hareketlerini görmediyseniz oyun da oynuyor olabilirler. Birbirlerinin eşyalarını kullandırın, birbirlerinin kokularını almalarını sağlayın. Beraber oynatın beraber yemek yedirin. Pozitif bir ortam oluşturun be sabırlı olun :)

Kedim kisir büyük kedim yavru cok korkak o yaklasinca direk egiliyor vursun diye resmen

Ya dq erkek olmalari etken mi

cok sagolun simdi pati atmayi birakti büypk kedim yalamaya basladi ama sonrasinda yaliyor yaliyor her yerini sonra isiriyor boynundsn sıkıyor yavru kediyi boguyor mu anlamadik bir de yavru kediyi cok yaladigi icin yavrunun göbüsü tshris oluyor cok üzülüyorum