Kediler Büyüğünce Anne, Baba, Kardeş Tanır Mı?

bevoti

Benim sokak kedilerim var, hepsi kuşak kuşak büyüdüler... Yavrusunun yavruları var... Şimdi bu kediler yavruyken anneyi bilir, kardeşlerini bilir, büyüğünce bunları başka kedi olarak mı algılar? Yani kedimin kedisinin yavrusu var, şimdi bu yavru kedi, en büyük kediyi ananesi olarak bilir mi? Yoksa abartma mı diyorsunuz? Büyüdükçe dişi/erkek kardeşlerine başka gözle bakar mı? Benim yavru(dişi/erkek) kedilerim, büyüdüler baya ama koyun koyuna yatarken görmüştüm kaç kere... Fakat anne kediye yaklaşmayı kesmişlerdi... Şimdi ise önceki sorduğum sorum gibi dişi kedi annesini kıskanıyor galiba... Kedilerde veya diğer hayvanlarda akraba gibi özelikler var mı?

3 CEVAP

BalliBadem

Yok birbirleriyle çiftleşirler ama müsade etmeyin yavrular engelli olabilir

Yavrular 3 aylık olduktan sonra anne yavrularını istemiyor, yavrular da annelerini unutuyorlar. Yavrular 5-6 aylık olduklarında ise hem birbirleriyle hem de anneleriyle çiftleşiyorlar. Yani bence dişileri kısırlaştırın acil olarak yoksa sayıları çok artar.

BalliBadem

Hayvanlarda olay yaşa üre öl dür iç güdüsel olarak