Çözülemeyen Parazit Sorunu

lunArtemis

Dostlar merhaba. Yaklaşık 1.5 yaşında siyah tekir kedimizin neredeyse 10 aydır çözemediğimiz bir tenya problemi var.periyodik olarak tenya döküyor. Evi her gün temizliyoruz istisnasız sağda solda larva kalmasın diye çarşaflar kıyafetler yıkamadığımız hiç bir şey kalmadı.Veteriner tavsiyesiyle her gün kum kabını komple boşaltıp yeni kum döküyoruz ve veterinerin uyguladığı ilaçlarda maksimum 15-20 gün fayda ediyor.Çaresiz vaziyetteyiz hem psikolojik hem maddi olarak yıpranmaya başladık. Benzer bir deneyimi olan yada konuyla ilgili gerçekten bilgi sahibi olan varsa sizden yardım istiyorum.

4 CEVAP

Kediniz dışarı çıkıyor mu? Benim kedilerim de dışarı çıktıkları için özellikle yazın hemen kapıyorlar bir yerden. Mesela ben daha 1,5-2 ay önce iç parazitlerini yapmıştım bugün yine dışkılarında kurt vardı. Ben her dışkılarında kurt gördüğümde andazol diye bir ilaç var onu içiriyorum. Eczaneden alıyorum. Taşıma kabına girince bile çok stres oluyorlar ben aşılar hariç hiç veterinere götürmüyorum.

lunArtemis

Hayır hep evde

Mdamlay

Kuru mama dışında birşey yiyor mu ?

lunArtemis

Hayır yemiyor