Kedim Eve Çişini Yapıyor Sürekli Neden?

Bademduman

Selam herkese kedim tuvaleti temiz olduğu halde sürekli eve çişini yapıyor sağlık sorunu da yok neden yapıyor olabilir kısır iki buçuk yaşında önceden sadece misafir falan gelince tepki olarak diyordum ama şimdi sürekli yapıyor

6 CEVAP

ygiz_mrtt

Kısırlaştıralı kısa bir süre olduysa bu hareketleri yapması normal hormonları tam yerleşmediğinden. Ama uzun bir süre olduysa alışıklık olarak yerleşmiştir ki veteriner hekimin ameliyattı hatalı gerçekleştirebilme riski de var. Kısırlaştırmak, "alıştıktan sonra" sadece spermin akmasını engeller davranışlara devam edebilir çiftleştiyse veya bir kere dahi olsa kızgınlık dönemini yaşamış ise. Devam eder ise durdurmasını sağlamak için bazı yöntemler var

Bademduman

Kısırlaştıralı bir buçuk sene oldu evdeki diğer kediyi de rahat bırakmıyor bazen tesadüfen görüyorum ama doktor birşeyi yok dedi durdurulması için yöntem ne ??özellikle terasa yapıyor çıkınca sürekli hergün yapmaya başladı

Berra2000

Kumunu terasa koysanız acaba çözüm olur mu mesela yada kum markasını değiştirseniz pek normal değil arada kızıp yapıyorlar ama evdeki kedi yeniysede alışana kadar size tepki gösterebilir sizi cezalandırabilir kendince. Depresyonda da olabilir

lwb

Dediğiniz püskürtme mi bildiğimiz işeme mi yoksa?
Erkeklerin hormonları %20 böbrek üstü bezlerinden de salgılanmaya devam ediyor, etrafta başka kediler varsa burası benim bölgem demek için hala püskürtme yapıyor olabilir. Püskürttüğü yerleri dezenfektanla temizlerseniz ve özellikle terasa erişimini engellerseniz bir süre sonra kesebilir. Dikkatini başka şeylere yönlendirebilirsiniz oyun gibi, oyun oynayıp yorulmak onu uzaklaştırabilir hormonal hareketlerinden çünkü kısır bir kedi zaten.
Bildiğimiz çiş yapıyorsa daha farklı bir durum, idrar yolları rahatsızlığından psikolojik sorunlara kadar gidebilir. Evin belli yerlerine kum kabı yerleştirirseniz ve zamanla azaltırsanız belki çözülebilir

Bademduman

Evdeki kedi yeni de değil sürekli koltuklara yapıyor teras da tuvaleti zaten uzak mesafe de değil

Bademduman

Bildiğimi işeme özellikle oraya gidip koltuklara yapıyor diğer kediye zaten huzur vermiyor ben üstünüm diye tuvaletini yapınca bile kapatmaz küçük olana ayrı tuvalet koyduk hangisi birine girerse diğeri de aynısını kullanıyor en güzeli terasa hiç çıkarmamak olacak umarım aynısını eve yapmaz günlük çıktığında mutlaka yapıyor çünkü