Düşüncelerinizi Alabilir Miyim? (Ezilme)

Rkandu11

Merhaba arkadaşlar. Çileğin ayağı kapı kapatılırken ezildi, sanırım zedelenme oldu. Hemen ardından zorla buz tuttum. 10 gün sonra barınaktan sahiplenişimin yani birlikteliğimizin 4. ayı olucak ve çilek 6 aylık olucak inşallah. İlk zamanlar , ailem tarafından yanlışlıkla ezilir korkusuyla genellikle odasında yaşıyordu ve özgürlüğünü kısıtlamak zorunda kalmıştım. Burda durumu anlattığım zaman arkadaşlar , ‘karpuz çekirdeği mi ezilsin’ , ‘özgürlüğüne düşkün canlılar’ diyerek yorum yapmışlardı ve ben de odadan çıkartıp çileğe bir şey olucak mı korkusuyla her an yanında olup özgür olmasına karar vermiştim. Ne yazık ki bugün ailem kapıyı kapatırken öyle bir çığlık geldi ki içim paramparça oldu hâlâ da öyle ve çığlığın çilekten geldiğini anlayamadım o kadar kötü bağırdı ki.. İlk saniyeler sekerek yürüdü ve kaçtı. Sonra büyük mücadele sonucunda söylediğim gibi buz tuttum. Eskisi gibi yürüyüp koşuyor hiç bir sorun yok. Şişlik gibi belirtiler de yok. Veteriner kapalı olduğu için gidemedim. Düşüncelerinizi veya fikirlerinizi alabilir miyim?

8 CEVAP

lwb

Aksama yoksa bir şey olmaz, yanlışlıkla ayağımın altındayken kocaman kedimin patisine bile bastığım oluyor. Mama paketini aldığım an ayağımın dibinde bitiyor çünkü, benim kız da bağırıyor öyle sanki basmadım da kopardım
Endişelenmenize gerek yok, acısı vs olsa belli eder. Yine de ne olur ne olmaz gözlemlersiniz tabi. Bırakın gezsin oynasın

Rkandu11

Çok teşekkür ederim , sağolun

Rkandu11

Çok mutlu oldum okuyup da düşüncelerinizi paylaştığınız için içim rahatladı tekrardan çok teşekkür ederim , hayırlı geceler :))

Berra2000

Gözlemleyin aksadığına göre bişey olmuş canı yanmış bizim elimiz sıkıştığındada ciddi ağrır kırık yoksa geçer bencede gözlemleyin bir daha yaşamazsınız inşaallah biraz dikkat etsinler kapı kapatırken yılan gibi akıyorlar çünlü kapı arasından. Farkedilmiyorlar bu arada yılanlar halkımız arasında düşman gibi görülsede benim için çok değerlidir benzetmemi lütfen yanlış anlamayın

lwb

Düşe kalka ne yapıp yapmıcağını öğrenir insan bebekleri gibi

Shokimurti

Bence kedinizi rahatça gezebileceği halde bırakın. Her kedinin başına geliyor ufak kazalar, hayatın normal seyri bu.

BalliBadem

Bizimkide ne zaman annemin elinde eşya olsa önüne atlar annem ezmeyeyim diye az daha düşecek gibi olur bi gün ezecem seni badem diyor ışınlanıyo gibiler ama o kadar narin canlılar değiller merak etmeyin mesela kedim ayak ucunda yatmayı çok sever bendede huzursuz bacak var oynatmazsan ağrıyor birlikteliğimizin ilk bi kaç ayı gece tekmelenerek geçirmişti şimdi alıştık tabi tekme yemiyodur diye düşünüyorum

Rkandu11

Her hangi bir sorunumuz yok çok şükür , ilginiz için çok teşekkür ederim , sağolun ;))