Tekir Kedimi Isırmamayı Nasıl Ögretirim?

momo44

Kedim annemi ve babami cok ısırıyor ama ben biraz kızıp alıştırdığım için ben gerçekten ısırmıyor hayır diyince coğu zaman duruyo annem ve babam içın nasıl bi öneriniz olurdu.

3 CEVAP

mavitilki

Oyuncakla oynatsınlar kedinizi. Dikkatlerini çekmeye çalışıyordur. Isırırsa sizin gibi kızsınlar zamanla ısırmaları yumuşayacaktır. Elbette %100 ısırma durumunu kaldıramayız ortadan ancak el ayak gibi yerlere geliyorsa kırk yılda bir gelip ısırmak için oyuncaklara yönelmesini sağlayabiliriz.

ygiz_mrtt

sizi ısırdığında o bölgenizi geriye doğru acı çeker gibi çekin ki size zarar verdiğini anlasın. Bir kaç dakika trip atın ona, hüngür hüngür miyavlamaya başladığında da kucağınıza alıp sevin. Sizi ısırma aleti olarak gömemesi için ona oyuncaklar hediye edin. ucu uzun olan püsküllü oyuncaklarını ve kirpi toplarını çok seviyorlar, oyun oynarken mesela oltayı yakalarsa ona ödül maması verin. sonuç olarak ceza alacağı bir şey ile oynamak yerine ödül alacağı bir şey ile ilgilenir.

momo44

Yorumlarınız için teşekkur ederim soylediklerinizi uygulatacağım vede bende uygulayacağım teşekkürler tekrardan :)