Kedi Kısırlaştırma Sonrası?

Shokimurti

Dün dişi kedimizi kısırlaştırdık. Hekim zıplayacağı şeyleri kaldırın dedi, masa, dolap vs gibi. Ben de alışmadığı bir odada kanepeleri de dışarı çıkartarak bir ortam hazırladım kediye. Ancak her zaman yaşadığı uyudugu oynadıgı oturma odasına gitmek istiyor. Orada da zıplayacağı kanepe ve dışarıyı seyrettiği pencere önü var. Pencereye engel olabilirim ancak kanepeye mutlaka inip çıkmak ister. Kanepe çok yüksek değil zaten ama yine de tedirginim. Sizce bir sakıncası olur mu? Kanepeye inip çıkması bir zarar teşkil edermi? Sizin kediniz nasıldı?
Teşekkür ederim.

7 CEVAP

Faytekin

Biz hiç öyle şeyler yapmadık,hatta hoplayıp zıpladı da ara ara bi problem olmadı,tabi yinede dikkatli hareket ettik ama öyle küçük çapta kosturmasindan ziplamasindan falan bi sıkıntı olacağını sanmıyorum..bir kaç güne toparliyorlar zaten,gecmis olsun

Berra2000

Bızde 10gun once dişi kedimizi kısırlaştırdık ve zor bır sürec atlattık hala yarası kapanmadı veteriner ne dıyorsa yapın bence atlatmayın 2 3gunden bısey olmaz sonra yara iltihablanıyor

Ben dişi sokak kedimizi kisirlastirdim atladı zipladı yakalik da takmadik dikisini de yalamadı zaten ne kadar üstüne duserseniz o kadar kötü olur

Gozdetemizel

Bize de yakalik takilmadi atlamasin ziplamasin dedigi icin kendi tasima kabi dahil evdeki leğenleride seferber ederek salonda yer yaptik ama tabiki o yine de kanepeye cikti inat etmedik yatagini kanepeye cikardik.3. Gun dikislerini soktu bunla da kalmayip yatakodasina kacip o halde gardolabin ustune zipladi.yani hekim ne diyosa oyle yapin, 5. Gun icteki dikisler kaynarmis distakileri sokse de bsy olmazmis.bikacgun atlayip ziplayamayacagi odada dursun,biz 14 gun her gun 1 kere pansuman yaptik ancak iyilesti.bikacgun sabredin yoksa uzuyoda uzuyo.gecmis olsn

Shokimurti

Çok teşekkür ederim biraz daha rahatladım, dikkatli olacagım ama kaygılarım azaldı.

Shokimurti

Bizimkinde de yakalık yok şu anda ama hekim tedbir için verdi bir tane. Dikişli yerini komple bandajla kapatmış hekim. Şimdilik bandajı sökmekle uğraşmıyor sadece açık yerlerini temizledi durdu bugün.

Gozdetemizel

Bizimki de ilk 2 gun hicbisey yapmadi ama uyumadan nobet tuttum artik 3. Gece bayilmisim sabah kalktigimda ne bandaj vardi ne dikis.tekrar dikiste atmadilar yapistirdilar.valla oturdum elbise diktim 14 gun onla gezdi.