Kısırlaştırma

ddevrim

kaç aylığa gelince kısırlaştırmalıyım? şuan 6 aylık oldu ve kısırlaştırma sonrası kısır kedi maması mı kullanmalıyız? kitten e devam mı etmeliyiz aradaki farklar neler?

8 CEVAP

lwb

Erkekse kısır mama kullanmanızda fayda var ve veterinerle görüşüp kısırlaştırabilirsiniz.
İlk kızgınlığını yaşamadan daha iyi kızgınlıktan kalan alışkanlıklar yerleşmemesi adına da.

ddevrim

evet erkek ne zaman girer kızgınlığa? veteriner ne kadar para alır?

lwb

Kediden kediye değişiyor ama yakındır bence.
İlden ile, semtten semte değişiyor, özel klinikten fakültelere göre değişiyor.
Özellerde İstanbulda genelde dişi kedi 500, erkek 300-350 oluyor. Fakültelerde daha ucuz sanırım.

PiremsesKutsi

Erkek kedilerin 13-15 aylıkken kısırlaştırılması daha sağlıklı. Yoksa idrar yolu problemleri yaşayabiliyorlarmış.

PiremsesKutsi

Kısır erkek kediler her türlü yaşayacak o sorunu ama çok erken kısırlaştırılması çok kötü. Benim kedimi 3 aylıkken kısırlaştırmış barınak. Sürekli çiftleşme hareketi yapıyor ve sistit vs. olacak diye ödümüz kopuyor.

lwb

@piremseskutsi
Bunla ilgili güzel bir kaynak yok.
Kediler dişi erkek farketmeksizin 6-7 aylık olduklarında rahatça kısırlaştırılabilirler.

lwb

İdrar yolu problemi dediğiniz, bunu dişi erkek her kedide yaşayabilirsiniz erkek kediler biraz daha yatkın oluyor sadece, ne zaman kısırlaştırılırsa kısırlaştırılsın

ddevrim

diğer ay falan kısırlaştırmayı düşünüyorum kızgınlığa girerde etrafa çişini falan yaparsa halamla ciddi kavgalar ederiz çünkü