Malt Macun Mu? Kedi Çimi Mi?

ygiz_mrtt

Anket

Malt Macun
(39 oy)
Kedi Çimi
(12 oy)
Toplam (51 oy)

Kedim 6. ayına girecek yakında ve şu ana kadar tüy yumağı çıkarmadı. Geçtiğimiz ay itibari ile veteriner tavsiyesi ile gimcatin malt macununu kullamaya başladım azar azar ama devam etmelimiyim bilemiyorum kimyasal içermesinden veya fazla vitamin takviyesi yapmasından vb. korkuyorum. Kedi çimleri daha doğaldır diye düşünüyorum ama malt macun kadar işe yarar mı bilemem. Hangisinden devam etmeliyim sizce? Malt macun için önerileriniz var mı marka olarak daha doğal yoksa bundan devam mı etmeliyim?

16 CEVAP

srplzngl

Kesinlikle hindistan cevizi yağı :)

lwb

Ben de gimcat kullanıyorum, öğürmeleri gitti. Ayrıca şeker ilavesiz olduğu yazıyor üstünde kedim de severek yiyor
Her gün vermiyorum zaten 2-3 günde bir

https://m.********.com/gimcat/malt-soft-extra-pasta-kil-topu-onleyici-20gr-p-926014?boutiqueId=314909&merchantId=105069&gclid=EAIaIQobChMIvbC2qNHk5AIVTNOyCh1jSQvWEAQYAiABEgLhXfD_BwE

Bunu kullanıyorum

@srplzngl hindistan cevizi yağının tadını seviyorlar mı? Ben de diş macunu olarak kedisine hindistan cevizi yağı kullananları görmüştüm de benimkiler sevmez diye almamıştım.

lwb

@serkano
Tüpten direkt ya da mamasına karıştırarak verebilirsiniz

srplzngl

@kedizeytinvepeynir
Sevmeyen kedi görmedim sanırım, bizimki bayılıyor.

ugurkoker

Ben de gimcat malt macun veriyorum.hergün veriyorum,kuru mamasına katıp veriyorum.,böylece sevmediği kuru mamayıda arada yedirmiş oluyorum

SerkanO

Bu macunu nasıl kullanıyorsunuz ? Topak çıkarma nasıl oluyor ? Bizim ufaklık arada kusacak gibi yapıyor ve her seferinde tedirginlik yaşıyorum

merveaydar

belli aylıktan küçük kedilerin çoğu kedi çimi yemiyor diye okumuştum, buna rağmen aldım ve yemedi :) 5 aylıktı kedim. hiç ilgisini çekmedi.

Kedi çimini bende denemiştim ama malt macun kadar etkili olduğunu düşünmüyorum .Benim büyük oğlan çok seçici ona rağmen bazen mırın gırın bazen çok istekli yiyor ve zaten dışkısını temizlerken bunu görebiliyorum . Küçük bayılarak yiyor ona zaten yeterki yemeklik bir şey olsun :) Ben Macundan yanayım :))

BalliBadem

Ben çim kullanıyorum içim rahat memnunum

saitgulsen

Benimki 4 aylık nerdeyse çimen yiyor. Sevdiğini sanmıyorum, içgüdüsel olarak yiyor bence. Dışarı çıkarttığım zaman az bile olsa çimen yiyor kendi kendine. Ben de arada taze çimen karıştırıyorum yoğurduna.

beautifulcat

@srplzngl 'ya katılıyorum :] kesinlikle hindistan cevizi yağı. ben aynı zamanda balkabağı ile veriyorum :)
yalnız bizimki çok uzun tüylü olduğu için özellikle mevsim geçişlerinde bir malta ihtiyaç duyuyor, onda da nispeten temiz içerikli olanını tercih etmeye çalışıyorum. her ihtimale karşı ben evde kedi çimi de bulunduruyorum, yaz aylarında nadiren yiyor genelde yatmak için kullanıyor çok seviyor :)

bademthecatt

Ben zoovital malt macun kullanıyorum gimcate göre daha uygun fiyatlı ve kedim bir kere bile kusmadı şuana kadar

GIZMET

diafarm haırball remedy kullanıyoruz bayılarak yiyor çok sevıyor kedım 9 aylık hiç daha kötülemedi

BalliBadem

Pekmez varmış maltlarda pekmez yiyip kusanlar varmış ben uzattım yemedi bıyınada sürdüm kusmadı ama zaten tüy yumağı sorunumuz yok bazı kediöer pekmeze saldırıyormuş bence önüne pekmezi koyun yemezse biraz burnunun altına sürün bakın kusucak mı kusarsa bence arada yaş mamadına kalabilirsiniz ben belki arada yaparım