Kedım Sureklı Herkesı Isırıyor

Berra2000

Yenı bır kedı sahıplendım ve kedı ılk geldıgı gunden berı evdekı herkesı ısırıyor once yalıyor sonra ısırıyor kedım 3aylık dişi ne yapmalıyım sizce

10 CEVAP

saitgulsen

Benimki de ısırıyordu. Acımasa bile ilerde sorun olabilir diye her ısırdığında sevmeyi bıraktım, hiç ilgilenmedim ve "hayır" diye bağırdım yaptığı zaman. 3 günde falan bıraktı, artık ısırmıyor ve komuta da alıştı. Koltuğu falan tırmalarken "hayır" diyorum bırakıyor. Hele tekirse kedi aşırı zeki oluyor. Hemen anlayacaktır komutları falan.

benim kedim de 3 aylık, dişi ve deli gibi ısırıyor :(((

Suedaparlak

Dişi kaşınıyor olabilir. :)
O seni her ısırdığında sert bir şekilde “hayır “ söyle ve kedinin gözlerine dik dik bak sonra orada ayrıl bi 10 dk falan kedinin yanına gidip onu sevme ki kötü bir şey yaptığını anlasın. Eğer kızıp seversen kafası karışır eğitmezsin. Ayrıca elinle oyun oynatma. Elin onun için sadece sevilecek bir şey olsun. Benim kedim de ayağımıza atlıyordu. Sevince tırmalıyordu oyuna başlıyordu. Böyle yaptım. Artık ayağımıza da atlamıyor sevilmekten sıkılınca da tırmalamıyor. İlk başta miyavlıyor( uyarma gibi bir şey) sonra yapıyor yapacağını.;) hayır komutunu öğrenirse her şey için kullanabilirsin. Hayır dediğinde uygularsa ödül maması verme. Dediğim gibi iyi bir şey yaptığını düşünür kafası karışır.

izel33

HENÜZ ÇOK KÜÇÜK.DİŞLERİ KAŞINIR VE BU SEBEPTEN AYRICA OYUN SEBEBİYLE ISIRIR.TABİ Kİ BUNA GÖZ YUMUN DEMİYORUM. HER ISIRDIĞINDA Bİ OYUNCAK İLE İLGİSİNİ ÇEKİN. BÜYÜDÜKÇE UNUTACAKTIR.

benim kedim de 3 aylık, dişi ve deli gibi ısırıyor :(((

Berra2000

Arkadaşlar ben hep çok ölüm kalım savaşı veren kediye baktığım için hiç böyle muamele görmemiştim. Onlar zaten latif ve minnettar oluyorlar ve asla sana kıyamıyorlar. Dolayısıyla hiç fikrim yoktu. Önerileriniz çok işe yaradı şimdiden komutta duruyor inşaallah tamamen bırakır çok teşekkür ederim

Berra2000

Ben zaten bu yaz sadece 30a yakın bebek kedi büyüttüm evet ısırıyorlar ama acıtmıyorlardı bu resmen parçaladı bizi ellerimiz bacaklarımız derin kesik ve yırtıklar içinde kaldı bıraksında inşaallah

ugurkoker

Baktınız ısırıyor,kolanya sürün ellerinize,her ısırmaya yeltendiğinde yapın,bir müddet sonra ısırmaz

Eliff90

Benimde öyle bir sıkıntım vardı. Komut ögretmek lazım bende Şiit diyerek yanlışı öğretmeye çalışmıştım. Şimdi öyle dediğimde anlıyor yanlış yaptığını gidip gizli gizli yapıyor