Dili Dışarda Nefes Alan Kedimin Ciğerinde Sıkıntı Varmış

SenanurKsl

Arkadaşlar 10 aylık kedim oyun oynayınca hemen dili dışarda nefes almaya başlıyodu iki kedim var diğerinde olmazken hep onda oluyodu. Ben de kısırlaştırmadan önce kalbinde falan bi rahatsızlık mı var diye muayeneye götürdüm. Veteriner dinledi ve ciğerlerinde sıkıntı var dedi öksürmüyo ama dedim yine de ciğerler olduğunu söyledi 10 günlük antibiyotik hap ve iki tane de farklı bi hap verdi kullanmam için. İki tanesini içirdi bi de iç parazit ilacı yapıldı 150 tl hesap çıktı. Sonradan çok kafama takıldı o curcunada soramadım sonradan aklıma takıldı . Saçma geldi öksürmüyo hırıltısı yok sadece hızlı nefes alıyo dili dışarda tam olarak nasıl bi hastalık bu ciğerdeki hastalığın adı ne çözmeedim gitti. İçime kurt düştü internette de bazı yerlerde egzersiDen sonra normal yazıyo bazı yerlerde kalp yazıyo. Şuan gğvenim kırıldı sizin fikriniz nedir?

16 CEVAP

lwb

ufak bi oyun oynadıktan sonra,koşuşturmadan sonra dili dışarıda nefes almak gerçekten bir rahatsızlık sebebi diye biliyorum.
benim kedimin de bazen nefes verişinde bi gariplik oluyor veterinere dediğimde direkt kalbini dinlemişti, ne hırıltısı ne de başka bir şeyi var.
Bir kaç gün kullanın bi değişiklik gözlemlemezseniz başka bir veterinere götürebilirsiniz

lwb

Bir kaç kaynaktan okuduğuma göre akciğer hastalığı belirtisi de olabilirmiş sizin kedinizdeki gibi

lwb

Pek bir fikrim yok ama belki hastalık biraz daha ileriye gitseydi başka semptomlar da gösterebilirdi. Belki de erken müdahale olduğu için başka bir belirti yoktur

Cyborg

Benim kedim de oynadıktan sonra nefes nefese kalıyor yorulunca. Hem çok aktif oynuyor hem de fit bir kedi değil. Bizimki bu yüzden mesela ben de veterinerime götürmüştüm, röntgen falan çekilmişti. Bir sıkıntısı yok sağlık olarak. Belki sizinki de böyledir.

Sudeckmkc

Aynı durumu yaşadık ve endişelenince veterinerimize sorduk. Veterinerimiz sıcaktan ya da hareketten dolayı olduğunu endişelenecek bir durum olmadığını söyledi

Sudeckmkc

Ciğerinde bir iltihap fark etmiştir kedinizi kontrol ederken onun için antibiyotik ve antibiyotik ağır gelirse mide sorunu yaşamasın diye mide koruyucu vermiş olabilir. Ama yine de veterinere güvenmiyorsanız başka bir kliniğe daha götürün

SenanurKsl

Kalbinde bi sıkıntı görünmüyor dedi benim kafama takılan da bu. Hırıltı öksürük olmadan bir ciğer hastalığı olabilir mi onu merak ediyorum sadece. Hani neden açıklamıyolar su su sıkıntısı var ciğerinde hastalık su vs sadece dinleyip ciğerleri kötü deyip ilaçlar verildi tam olarak teshir nedir bunu öğrenmek istiyorum ama o an ki telaşla sormadan çıktım şuan huzursuz oldum sadece :/

SenanurKsl

Evet zaten ben de bi sıkıntı olmalı diyerek götürdüm kısırlaştırmadan önce bakılsın istedim. Ama 10 gün antibiyotik kullanılması gerekecek bi ciğerlerdeki rahatsızlık öksürtmez miydi diye falan takıldı işte kafama teşekkürler yanıt için bu arada

SenanurKsl

Çok teşekkür ederimmm

SenanurKsl

İşte okudum evet ama nerde okusam egzersizden sonra oluyosa sadece normaldir gibi okuyorum. Durduk yere vs ağızdan nefes alması yok sadece uykuda bazen hızlı nefes alıyo gibi geliyo bunun dışında da dediğim gibi evet akciğerlerdi enfeksiyon vs vs gibi bi çok hastalıkta bu görülebilir ama bunun dılında başka şeyker de olması gerekmez mi bunlar takılıyo kafama

SenanurKsl

Olabilir umarım öyledir çok teşekkür ederimm

Suedaparlak

Benim kedimin akciğer enfeksiyonu kronikleşmişti veteriner öyle demişti. Bazı belirtiler
-hırıltısında takılma oluyor mu? Hani guruldar ya o zaman iyi dinle sanki ciğerinde bir şey varmış gibi oluyor.
-hapşırıyor
-uyuyunca nefesi hızlı hızlı atıyordu. (Rüya da görüyor olabilir. Bunu birçok defa gözlemlemen gerekiyor olabilir. )

  • burnunun etrafı ıslak olur. sorunun cevabı değil ama en azından akciğer enfeksiyonu mu olduğunu anlarsın.

SenanurKsl

Ben de bunu anlamıyorum işte 10 günlük antibiyotik bi tane gastrit mide koruyucu gibi bi hap bi tane farklı bi hap bunları kullanacak kadar nasıl bir hastallığı olabilir ciğerlerinde ne hırıltı var ne öksürük tek olan sey anlattığım gibi dili dışarda nefes alması oynayınca

SenanurKsl

Haklısınız ben de tam emin olamıyorum aslında sebebi de bi açıklama yapılmamış olması. Sormam gerekirdi ama sormasak bile bence durumu nedir bu ilaçlar neden kullanılacak vs gibi bilgileri hayvan sahiplerine vermeliler diye düşünüyorum. Doktorlar da veterinerlerde bu konuda eksikler bence. Teşekkür ederim cevaplarınız için şimdi başka bi yerdeyim burdaki bi klinikten fikir alıcam bakalım.