Yavru Kedim Kakasının Üzerine Oturuyor.

hasanist

1-1,5 aylık civarı sokakta yağmurun altında bulup eve aldığımız bir kedimiz var. Eve alalı 2-3 gün oldu. Veterinerin verdiği antibiyotiği kullanıyoruz. Yavaş Yavaş toparlansa da, hala halsiz ve genelde uyuyor. İnce taneli bentonit kedi kumu kullanıyorum.
Sorun şu ki kedim kakasını kuma yapıyor fakat hemen sonra kakanın üzerine oturuyor, sonra kalkıp kakanın üstünü kapatıyor ama bu arada poposuna, bacaklarına, kuyruğuna pislik bulaştırmış oluyor. Neden böyle davranıyor? Herhangi bir öneriniz var mı?

4 CEVAP

Anonymus552223

Ögrenir onu yavaş yavaş, normalde rahatsiz olurlar ama hasta oldugu icin biraz da.. islak bezle temizleyin sabun veya islak mendil kullanmayin. Gecmis olsun

hasanist

Halsiz olduğu ve kakasını yaparken de yorulduğu için hemen sonrasında üzerine oturuyordur diye aklıma geldi ama yine de belirli bir sebebi vardır belki diye sormak istedim. Umarım güçlendikçe durum değişir :)

izel33

GÜÇLENİP KENDİNE GELDİĞİNDE DÜZELECEKTİR. YORULDUĞU İÇİN OTURUYOR MİNİK :)

hasanist

Kedimin halsizliği geçti, sağa sola koşturmaya oyunlar oynamaya başladı fakat malesef hala kakasını yaptıktan sonra üzerine oturuyor. Anlaşılan o ki bu hareketi yorulmasından dolayı değil,alışkanlık olduğu için yapıyor. Sabah uyandığımda her yeri mahvetmişti. Daha önce bu sorunla karşılaşan varsa yorumlarını bekliyorum.