Sokağa Alışan Köpeği Nasıl Uzaklaştırabilirim?

bevoti

Arkadaşlar benim bir sürü sokak kedim var, ben bu kedilerime et falan alıyorum, büyük kemikleri ise sokakta bağlı köpeğe veriyordum. Fakat son zamanlarda dişi bir sokak köpeği gelmeye başladı, bende acıdım ve ona bir kaç gün büyük kemikleri verdim. 2 hafta oldu köpek her akşam saat 5-6 gibi, kedilerin yemek vaktinde geliyor... Taşlamak, vurmak, can yakmak istemiyorum, tamam onunda canı var, kemik vermek de isterim, fakat sizde bilirsiniz ki kedi ve köpekler anlaşamıyorlar. Kedilerim köpeği görünce hepsi kaçıyor, arkamı dönüyorum köpek yanıma gelmiş kalan etleri yiyor... O da aç tamam ama kedilerim rahat yemek yiyemiyor... Belediyeyi kaç kez aradım gelip almadılar köpeği. Ben bu köpek işini nasıl çözerim?

1 CEVAP

Sudeckmkc

Köpeği belediyeye göndermeniz köpek için çok kötü bir şey. Barınağa götürürler ki oralar ölüm kamplarından farksız. Köpeği de beslemeye çalışın başka bir köşede ya da kedilerinize yemek verdiğniz saati daha geç bir saate alın köpek yemek bulamayınca bir kaç gün gelip gider sonra gelmez