Kedim Tuvaletini Dışarıya Yapıyor :(((

Kedimi annesi balkonumuzda doğurmuştu, ben de 2.5 aylıkken eve aldım. Evde 5. gunu ve bize alıştı ancak tuvaletini kuma yaparken dışarıya yapmaya başladı. Dun bir kez kakasını yapmıştı, bugun 3 kez yapmış. Dun zor temizlemiştim, ellerim de manikurlu ve hastalık kapabilirim aşıları yapılmadığı için iç ve dış parazit dışında. Bugun nasıl yapıcam bilmiyorum. Halıları tırmıklıyor, perdelere asılıyor. elime alıp bir şey gösteremiyorum çunku ellerimi ısırma eyleminde bulunuyor surekli. Kendisini temizlemiyor, dışkısının ustunu kuma yaparken kapatmıyordu. Kum kabına bulaştıktan sonra her yere surunuyor halılara falan, kabus gibi. Salonumu koku sardı, sirkeli suyla silsem de gitmedi o koku. Tanıdıklarımın kedileri hiç böyle değillerdi. Bizimki beni gordugu yerde şeker kıtlar gibi kıtlıyor elimi ayağımı.

Sizce balkona geri koymalı mıyım? 5 gun içinde eve alışmış mıdır? Koysam kotu bir şey mi yapmış olurum. Mahallemizde çoğu kapıda su ve mama bulunuyor bu arada. Lutfen bana bir fikir verin.

1 CEVAP

yanlış yere açtım pardon