Kedime Kaç Saatte Bir Mama Vermeliyim?

ciremcakir

Arkadaşlar kedim kısırlaştırma ameliyatı sonrasında aşırı iştah artışı oldu. Eskiden günlük yemesi gereken miktarın tamamını önüne koyuyordum gün içinde kendi ayarlayarak yiyordu ama şimdi fazla yiyor. Siz kedinize kaç saatte bir mama koyuyorsunuz?

6 CEVAP

Cyborg

Sabah 8, öğlen 2, akşam 8, gece 2. Ben bu düzeni kedime göre deneye deneye buldum ama. Çok saat düzeni denedim en tok böyle kalıyor. Mama saatinde geliyor sadece. Başka saatleri denediğimde gece hiç rahat bırakmıyor. Siz de deneyip kedinizin açlık saatlerine göre uygun düzeni bulabilirsiniz.

mavitilki

6 saatte bir koyabilirsiniz fakat kedilerin bünyesi sık sık azar azar yemeye alışıktır. 3-4 öğüne bölerek günlük miktardaki mamasını verebilirsiniz. Örneğin sabah 8, öğle 2, akşam 8 ve yatmadan önce atıştırmadık niyetine gece yarısı ya da 1 gibi verin mamasını.

ciremcakir

Biraz zorlanacağız ama deneyeceğim

Cyborg

Ben 4 öğün veriyorum. Başka türlü aşırı acıkıp evi yiyor zaten. Yapamam diyorsanız otomatik mama kaplarına bir bakın isterseniz.

ciremcakir

Cyborg
Hangi saatlerde veriyorsunuz peki?

Nurackgoz

4 öğün yetişkin kedilerde ama yavru kediler önündeki mamayı bitirdikçe veriyom