Kedimin Tuvaleti Banyoda Ve Çok Kokuyor.

oguzhan817

Kapalı tuvalet aldık banyoya koyduk e gitsin diye mecbur kapıyı açık tutuyoruz ama çok kötü kokuyor ve içeriye siniyor. Ne yapmamız gerek siz neler yapıyorsunuz?

16 CEVAP

GIZMET

kullandığınız kumu değiştirin Sanicat Active Marsilya Sabunlu Kedi Kumu kokuyu hapsediyor düzenli temizleyin ben kokuyu bu şekilde çözdüm

Fsena

Ben bu kokuyu naftalinle çözdüm
Yıllardır bezmiştim kokudan denemedigim kum kalmadı
Hepsi aynı kokuyo gene
Kumu döktükten sonra içine 2 paket karbonat dökün
Daha sonra birazda bebek pudrası dökün
Ve 4 tane top naftalin koyun
Koku artık gelmeyecektir
Kesinlikle denemelisiniz eminim daha iyi olucaktır

Anonymus552223

Naftalin zarar vermez mi kediye?

Cyborg

Banyoda nemden etkileniyor kum. Ben de banyoda tutuyordum hem aşırı kokmaya başlamıştı hem de kedim bu durumdan hoşlanmayıp dışarı tuvaletini yapıyordu. Yerini değiştirince çözüldü sorun.

Banyo degilde .. balkon olabilir.. kullanilan kumun kalitesi onemli ve temizlenmesi.... kokuyu hapsetmesi icin lavanta ..sabun kokulu olan kumlardan tasviye ederim .. bide mama disinda bisey yedirme ...buda koku olusumuna sebep olur

Anonymus552223

Kucuk kediminkini balkonda tutuyorum, cikabilecegi delik var camda, dogalgaz ıçin olanlardan, digeri tuvalete yapiyo kumsuz. Kum yerine de torf toprak kullaniyorum koku yapmiyo

Tbolat19

kedi kapısı yaptırdım balkona açılan kapıya. balkona koydum kumunu. kendi girip cıkıyor. ama cam balkon.

ciremcakir

Yediği mama kalitesizse koku çok oluyor malesef ama mama kaliteliyse kumu değiştirebilirsiniz vancat aktif karbonlu öneririm

Anonymus552223

Mama kaliteli olunca daha cok kokuyor asil, icinde et oldugu icin

pinarcaya

Karbonat tamam ama naftalin zarar verir. Tigerino kum deneyebilirsiniz butcenize uyarsa. Ben de kapali tuvaleti banyoya koydum. 4 gun evde yalniz kaldiktan sonra bile hic bir koku olmuyor.

Fsena

Bayadır kullanıyorum bi zararını görmedim ama
Nasıl bi zarar verirki???
Zaten hepsini koymuyorum kumun hepsini kaplamıyo
Ama nasıl gibi bi zarar verirki?

pinarcaya

Naftalin kati halden direk gaz haline gecen bir kimyasal. Bu yuzden direk akcigerlere gidiyor. Kanser yapabilir. Ya da baska zararlar verebilir. Yutabilir. En tehlikeli kimyasal oldugunu okumustum.

mavitilki

Kumun banyoda olması ne sizin için ne de kedi için iyi değil. İlle pahalı ve hatta kokulu olmasına gerek yok. İki kedim var tuvalet kabı açık ve kumları yatak odamda. Koku falan da yok. Garden mix iri taneli bentonit kokusuz kum kullanıyorum. Günlük temizliyorum. İçinize sinmezse ya da sizde koku yaparsa (biyolojik etmenler, mama vs.) aktif karbonlusunu ya da ince tanelisini de kullanabilirsiniz.

Eliff90

Naftalini yerse zarar verebilir. Gastrit reflü gibi hastalıklara sebep oluyor kimyasallar

https://www.petyurdu.org/2019/09/19/kedi-kumu-ve-tuvaleti-ile-ilgili-pratik-bilgiler-oneriler/
burada konuyla ilgili bir yazım var hepsini denerseniz koku sorunu olmaz.