Evde Bakmak İçin En Uygun Köpek Irkları?

İyi günler,
Köpek sahiplenmek istiyorum, maddi manevi karşılayabileceğim bir sorumluluk fakat gün içerisinde uzun bir süre okulda olmam gerekiyor ve tek kaldığım için ev bütün gün boş oluyor. Sabah 8den akşam 5e kadar okulda oluyor. Bir köpek sahiplendiğimde onu evde bıraktığım zaman ona eziyet ediyormuşum gibi hissedersem vicdanen sahiplenemem o yüzden doğası gereği ev ortamını seven, çok havlamayan bir köpek ırkı arıyorum. Bu konu hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

Zamanımın büyük çoğunluğu okulda geçtiği için onunla ilgilenemeyeceğim gibi algılanmasın lütfen sabah çok erken kalkan bir insan olduğum için sabah akşam yürüyüşe çıkarma konusunda bir sıkıntı yaşamayacağım

6 CEVAP

romedon96

American staffordshire terrier ev için çok uygun bir köpek. Kısa tüylü havlamayan tüy dökmeyen orta boy bi ırk. Evde 1 gram yük soruunn olmuyor tarama ihtiyacın olmuyor. Yalnız kalmayı da sıkıntı ypamıyor. Sabah okula gitmeden 1 tur gezdir akşam gelince gezdir bide yatmadan gezdir tamam. günde 3 kere yeterli. Yavru köpek alırsan eğer ne tr olursa olsun ilk 2 hafta ilgilenme. Yemeğini suyunu ver yalnız bırak çünkü bol bol ağlayacaktır belki 1 gn belki 1 hafta. Yanına gitmeni isteyecektir. Eğer bu köpek ağlıyor gideyim yanına sussun dersen alışkanlık haline getirir bir ömr boyu ağlar konuyu komşuyu rahatsız eder

mavitilki

Bir önceki sorunuzda kedi de alabileceğinizi söylediğinizden bence kedi daha mantıklı olur diyorum. Evde saatlerce yalnız kalabilirler ve sorun yaşamazsınız sadece kirada ve eşyalı evde yaşadığınızı söylemiştiniz, kedinizi tırmalama tahtası ve evlerine alıştırırsanız problem olmaz. Eğer kediden vazgeçme sebebiniz bu ise diye söylüyorum köpekler de ev eşyalarını kemirebiliyorlar. Oyuncaklara yönlendirmelisiniz. Küçük ırk köpekler iyi olur dalar dikkatli olun alarm köpeği seçmemeye çalışın. Yoksa camın önünden kuş uçsa havlar.

BalliBadem

Siz okuldayken tuvaleti nolucak bende saat 8 de çıkıp 17 18 gibi eve geliyorum kesinlikle kedi çünkü kedi bile bu kadar sıkıp özlüyorsa köpek duramaz

actsahra

ben köpek ve kedi besledim köpekler eşyalara kedilerden daha çok zarar veriyor onu, söyleyebilirim benim kedim hiç bişeyi tırmalayıp kemirmemişti veya hiç ayakkabı parçalamamıştı ama köpeğim hem eve işedi hem kakasını yaptı kapıları tırmaladı sonra tekrar işedi köpeğim etrafı tüy yapmıyor kedim yapıyordu ama tüy dökümü fazla olan bi kediydi siz tüy dökümü az bi ırk seçebilirsiniz benimki melezdi çünkü köpeği dolaştırması ve masrafları bi zaman sonra çok artıyor eğer köpek yavru olursa dışarı çıkartmamnız gerekiyo ve dolayısıyla eve işemesi gerekiyo ben cavalier king charles spaniel besliyorum kedim maalesef melek oldu biz 6. katta yaşıyoruz ve onunda denge kurmada problemleri olabiliyodu aşşağıya düşmüştü ciğerleri parçalanıp eğer yüksek bi kattaysanız kesinlikle sineklik taktırmanız veya almamanız gerekiyo kediyi dışarı çıkarmasıda zor olabiliyo benim köpeğim hayatında havlamadı daha isteyerek bi kaç kez ben havlattım zorla komut vererek ama başka havlamıyo ama bu ırkın hepsi böyle çıkmayabiliyo genelde havlamayan bi ırk olarak geçer banyodan sudan kaçmıyo narin bi ırktır ve yemek yemeyi çok seven kontrolsüz bi iştaha sahipler ben günde 100 gram mama ve gün içinde ödül maması veriyorum kilosu normal tutabiliyorum bu sayede ilk köpeğiniz olacaksa önerebilirim kedide Scottish fold önermiyorum kesinlikle bu hayvanlar acı çekiyolar çünki eklem hastalığından dolayı kulakları kıvrık zaten internetten juenpet kedi ırk testinden aradığınız kriterlere uygun kedi ırkını bulabilirsiniz aynı şekilde köpek ırkınıda bulabilirsiniz iyi günler sorunuz olursa sorabilirsiniz

Siyammm

amstaff nedir ? Arkadaşlar sevdikleri cinsleri yazmış herhalde bu köpek sosyalleşme ihtiyacı olan bir hayvan evde yalnız kalamaz o kadar süre , kedi evde tek kalır mantığıda yanlış hepsinin kendi karakteri var sahibi olmadan uyuyamayan kediler var scottish lerde hastalığ ı var ömür boyu acı çekiyorlar. Sakın köpekler Fransız bulldog veya king Charles olabilir ,king charleslar favorim kedi düşünürseniz britishler genelde sakindir bunları evde uzun süre olmayacağınızı düşünerek yazdım umarım doğru seçimi yaparsınız

Siyammm

Köpeği pede veya hasta altı bezine yapmayı öğrenebilirsiniz
Odanın her yerini bunlarla kaplayacaksınız sonra 2-3 günde 1 er eksilterek en sonunda bi tane kalacak köpek son kalan pede yapmayı öğrenmiş olucak