Kedimin Aşı Takviyesi

Vaveltina

4 aylık yavru kedimin aşı takvimi nasıl olmalı bilgi verebilir misiniz? Sahiplendiğim veteriner iki aşı yapmıştı. İsteğe bağlı kuduz aşısı yaptırabilirsiniz dedi. Şu an bir sıkıntısı yok. Yine de veterinere götürüp aşı takvimi falan mı belirlemem gerek? İlk defa kedi sahiplendim ve bu konuda hiç bilgim yok..

3 CEVAP

Eliff90

İlk başta 2 karma aşısı bir kuduz iç dış parazit vuruyorlar belli aralıkta
Sonra veterinere göre değişiyor 2-3 ayda bir iç dış parazit
Her yıl bir defa kuduz
Her yıl bir defa karma aşısı vuruluyor.
Bazı veterinerler löcemia aşısı da vuruyor bizim veteriner vurmayı kesti.
2 aylıktan sonra tüm aşıları vurdurabilirsiniz
Zaten veteriner aşısı yaklaşınca bilgi verebilir

Gozdetemizel

Veterinerinizin bir sonraki asi tarihini karnenize yazip sizi bilgilendirmesi gerekiyor.hatta bi arkadasimin telefonuna veterinerden sms geliyo kedinizin bu tarihte bu asisi vardir diye.kuduz yaptirmak istiyosaniz zaten 5 aylik civari anca yapiliyor.

Nightcat

Düzenli aşı olması lazım, veteriner aşı karnesi veriyor zaten günlerini de yazarak. Eğer vermediyse siz gidin aşı karnesi oluştursun