Kedi Kisti

berkozatay

Arkadaşlar muhtemelen önceden yüzlerce kez soruldu ama ben göremedim. 3 aylık bir kedim var. 25 gundur benimle. arkadaşımın scottish fold’unun kızı. Doğdugu günden beri evden hiç çıkmadı. İlk sahiplendigim gün veterinere götürdük levamisol surup icirdi ic parazit için. Daha sonra sorunlar yasadik , veteriner degistirdik , degistirdigimiz veteriner levamisol’un toksik oldugunu ve tum parazitlere etkili olmadığını söyledi aşıyı tekrarlayalim dedi ve profender uyguladi enseden. Diğer aşıları için daha ileriki bir tarihte gelin dedi. Ben ankaraya taşındım. Bugun bir veterinere götürdüm olanları anlattım ve önceki yapılan aşıların insanda kist yapan Ekinokokkus granulosus’a etkisi olmadigini , öncelikle kendimi korumam gerektigini ve bu sebeple baska bir asi yapmasi gerektigini söyledi ve tekrar parazit aşısı yapıldı. (Guadreks + stronghold) Daha öncesinde kist hidatigi çok araştırdım ve görülme sıklığı konusunda bir bilgi edinemedim. Herhangi bir sekilde bana bulasmis olma olasiligi var mi? İçim bir türlü rahat etmiyor.

1 CEVAP

Kedi evde doğmuş büyümüş çığ birşey de yememistir panik olmanıza gerek yok