İki Kedim Arasında 1 Aydr Sokak Kavgasını Andıran Bir Kavga Var.

Tbolat19

Bir kedim 3 yaşında. Diğer kedim 2 yaşında (anne-kız). ikisi de dişi. Büyük kedimi 2 sene önce kısırlaştırdım. küçük kedimi henüz kısırlaştırmamıştım. eve yanlışlıkla bir erkek kedi girdi. küçük kedim ile 5 sn koklaşıp korkup ayrıldılar saklandılar. erkek kedi toplam 5 dk durdu durmadı. cıkardım. sonrasında anne kız olan iki kedim birbirine düşman oldu. kediler sokakta kavga eder de korkunc ve yüksek sesler çıkar ya aynen o sekilde birbirlerini gördükleri yerde kavga başlıyor. gitiim küçüğü de kısırlaştırdım. ama hiçbirşey değişmedi. küçük olan sakin ve kovalayan taraf. büyük olansa agresif ama kaçan taraf (ironik). evi ikiye böldüm. ama bir şekilde karşılasırlarsa önce büyük kedi tıslıyor, garip sesler çıkarıyor. gözünü dikip savas pozisyonu alıyor. atladı atlayacak. ama aslında korkup saklanan da kendisi. dolapların tepelerinden inmiyor. odalardan korka korka saklanarak cıkıyor. küçük kedim ise umursamaz ama diğeri tıslayınca o da kovalayıp yakaladığı yerde dövüşüyorlar. ne yapacagımı sasırdım. Kot bayoun diye her derde deva denilen kedileri sakinleştiren bir besin takviyesi aldım. 3 güün gunde 3er kere verdim. şimdi gunde 2 kere veriyorum. 3 ay kullan dedi veteriner. ama evde huzur kalmadı. iki kum kabı, iki mama kabı, iki su kabı. ne yapmam lazım, lütfen tavsiye verin. bu kadar uzun sürer mi?

1 CEVAP

Utkan92

Benimde anne kız vardı anne resmen evde istemedi kızını bizde sahiplendirdik.. valla bu kadar şiddet değişik bi durum karakterleriyle alakalı sanırım. Evde erkeğin kokusu varsa oda stres yapıyo olabilir