Çok Kararsızım - _ -

DumanveNecati

Bugün bizim okula yavru bir kedi girmiş. Ben hastaydım kardeşim söyledi. Tabii bizim okula sinek girse başına toplanıyorlar :) neyse çocuklar hayvanı rahat bırakmamış. Kardeşime kuru mama verdim götürsün versin diye. Onu başıboş bırakamam . Ama ikinci kediye iznim yok ne yapmalıyım bu yavru için ?

11 CEVAP

ilkayyyyy

En azindan gecici bir yuva iyi fikir olabilir. Neden ikinci kediye izin yok? Berlin"de yasiyorum ve veterinerin söyledigi tek kediyi ömür boyu yalnizliga mahkum etmeyin..Ve iki kedi resmen bitmeyen tiyatro..Umarim ikna edebilirsiniz evdekileri..Okullarda ve mahallede cocuklar yavru kedileri oyuncak gibi kullaniyor ve cok stresli bir ortam onlar icin. Umarim sorun cözülür.

DumanveNecati

Ayrıca okul çıkışı servisle dönüyorum servise sokabilir miyim, orası mehçul

mavitilki

Gizli gizli kaçırın kediyi skdkedkdkdldk ailenizle geçici yuva olmak istediğinizi konuşun. Daha sonrasında ilanla geçici/kalıcı yuva arayın.çf

DumanveNecati

Geçici yuva olma fikri aklıma yattı ama eve getirmek sıkıntı :)

Anonymus552223

Cok kucuk degilse birsey olmaz, sonuna kadar bakamayacaksaniz eve alistirmayin, okulda ac kalmaz bence o

DumanveNecati

Yok, küçükmüş maalesef:( Üstelik annesiz. Bizim okuldaki kaderine terk etmek bile bile ölüme terk etmek gibi birşey olur. Bazıları süt falan verir diye korkuyorum. Bide alıp evlerine götürüyorlar, sonra zavallıyı tekrar sokağa bırakıyorlar.

DumanveNecati

Çok gördüm öyle yavru kedicikleri :(

Nightcat

Eviniz bahçeliyse bahçede bakabilirsiniz, size alışırsa çok uzaklaşmaz zaten.

DumanveNecati

Olmazsa öyle yaparım artık

Leyl003

Eski okulumda birçok kedi besliyorduk.. toplum hizmeti çalışması gibi düşün.. kardeşin arkadaşlarını öğretmenlerini bu konuda bilgilendirsin ve de örgütlesin.. muhakkak vicdan sahibi bi ogretmen yavru kedi mamasıyla besler.. bizim ogretmenler odasında okuldaki kedilerimiz icin kuru mama bulunduruyorduk.. muhakkak temin edilebilir.. okulda bakılması daha munasip bence cocuklarda bu bilinci uyandirmak lazim..

Anonymus552223

2 3 aydan sonra birsey olmaz ama cok kucukse severken öldururler maalesef:( zaten annelerinden ayiran da cocuklar oluyor genelde. En azindan kendini kurtarana kadar evde balkonda falan bakin zaten cok cabuk buyuyorlar, sonra da okulda bakmaya devam edersiniz herkes yemek verir zaten okulda