Ne Zaman Annelerinden Ayırmalıyım?

Atom5225

Apartmanın bodrumunda kedi doğum yapmış, 5 yavru var şu an. Ben bunlardan birini sahiplenmek istiyorum, hepsini almak isterdim ama maalesef sadece birini alabilirim. Maksimum 3 haftalık olduklarını düşünüyorum. Apartmandakilerin kedileri dışarı atmasından dolayı bir çekincem var acaba ne zaman annelerinden ayırabilirim?

6 CEVAP

Anonymus552223

3.5 ayliga kadar emziriyorlar, 1,5 aylikken annesi istemez diye bisey yok. Azaltarak emzirir. Annesi mama aramaya cikmis olabilir. Ve bu meme iltihap olayini kucuksemeyin daha gecen biri yazmisti, hayvanin memeleri cok şismisti, yavrulara iyilik ederken annenin sagligini bosvermeyin.

Anonymus552223

En az 1 bucuk aylikken vermeye baslayin, hepsini ayni anda vermeyin, 1 hafta araliklarla verin. Ve en son yavru 3 aylik olsun en az, yoksa annenin memeleri sütten şiser ve iltihap olur, bi da tehlikeli bir durum. Sonra da kisirlastirin anneyi bence, yoksa bi dahaki yaza yine ugrasirsiniz

Anonymus552223

Bir bucuk ay bile erken aslinda da yerleri guvenli degil diye oyle dedim. Normali 2 bucuk ay, gelisim acisindan en sagliklisi bu

Atom5225

Anneleri pek sahip çıkıyor gibi gözükmedi bana ya. Yavrular bodrumda kalırken o dışarıda binanın dışında uyuyor herhalde. Sabah ve akşam baktığımda binanın diğer ucunda yatıyordu.

Nurackgoz

1 buçuk yada 2, aylıkken zaten annesi istemez

mavitilki

1.5 aylıkken yavruları vermeye başlayın eğer sütten erken kesilirlerse -ki birini sahipleneceğinizi söylüyorsunuz onun annesini mümkün olduğunca uzun süre emmesini bekleyin- yine de yetmez annenin memelerinde süt üretimi görürseniz (kontrol etmeniz gerekecek) anneyi süt anne de yapabilirsiniz.