Kedime Sozumu Geciremiyorum Yardim :(

Lilaan

Siddet uygulamak istemiyorum sadece sesimi biraz yukseltiyorum.Mutfak tezgahinda dolasiyor aygaz yanarken birde aklim cikiyor kuyrugu bir yeri tutuscak diye kesici birsey olsa kesse bir yerini cok korkunc nasil uzaklastirabilirim mutfak tezgahindan sizce

11 CEVAP

Leyl003

Kedim bi ara aspiratör ün üstüne çıkmıştı.. o patiler nasıl kenara tutundu hdla şaşarım.. o gun bu gündür mutfak yasaklı bölge kapısı ben yokken kapali.. ben varken de hep kontrollü.. onun özgürlüğünü kendi sağlığı için biraz kıstım..

mavitilki

Benim korkulu rüyamla aynı. Mutfakta iş yaparken içeri almayın derim. Ortada bıçak, çatal vs bırakmazsanız bişey olmaz (inşallah) kedi uzaklaştırıcı jeller de var petlebide kapıya sürebilirsiniz kokusu uzaklaştırıyor ama nasıl oluyor bilmem sizi de etkiler mi evde nasıl olur...

mavitilki

Evin kapısını hep kapalı tutmak biraz son çare gibi. Jelden emin değilim. Yani var böyle ürünler piyasada ama ticaret amaçlı da pek çok şey üretiliyor maalesef.

kubratsc

Mutfağın kapasını kapalı tutmak tek çare

Lilaan

Kesici birsey birakmiyorum da bazen bardak tabak oluyor haliyle mutfakta olmadigimda rengine aldanip patisiyle dokunsa kirilsa neler olur diye dusunuyorum yani hic cikmamasi lazim uzaklastirici jel kullanip etkisini goren varmiki

Emre96

Mutfakdayken kapısını kapatın evde bir kedi varsa mutfak hep kapalı kalsın. Tabi ben genelde asla kapatmam onlardan çekinmem çünkü tüydür vs asla tiksinmem ve zaten kendileri ocağa yaklaşmazlar kettle Çay makinesi dahil ama yavruysa tabi sorun olabilir kedilerinizin hep gezdiği yerlere kesici aletler bırakmamaya özen gösterin.

Lilaan

Evde 2 adet kusum var :) onlarin odasi zaten kapali oluyor evde olmadgim zaman tuyunden agzindan bende tiksinmem o benim evladim ;) birde mutfagi kapatrsam kedinin dolasicagi alan kisitlaniyo o zman :))

Siz evde yokken mutfakta açıkta kesici alet kalmazsa sorun olmayacaktır. Onların tezgahın üstüne çıkmasını engelleme şansınız yok ocakta yemek varsa kapı kapalı kalacak maalesef.

Poncikvan

Maalesef çok çok meraklılar. Ya kapılar kapatılacak ya da sürekli diken üstünde oturulacak.

Tam1cat

Bunun çözümünü bilen varsa bana da söylesin. Benim mutfağım açık, kapı kapatmak gibi bir ihtimal yok ve kızım biraz daha bu konularda geride kalsa da oğlum buzdolabı, çekmece falan açıyor. Birkaç gün önce fark ettim ki musluğu da açmayı öğrenmiş, kötü günler geride kaldı şimdi sıra daha kötü günlerde :D
Bir keresinde banyoya girdiğimde yerde kanlı pati izleri gördüm. Çekmeceden bıçak alıp banyoya götürmüş, saftirik patisini kesmiş. Gerçekten buzdolabınının önüne sandalye dayamadan, çekmecelere çocuk kilidi takmadan onları hayatta tutmam mümkün değildi

NidaE

Sac kurutma makinasi kullandim ben mutfak icin degil ama girmesini istemedigim ara bir yer icin o girerken calistirdim yukaridan sadece sesi bile bir daha yaklasmamasina yetti. Mutfak için caydirici olur mu bilemiyorum ama