Yeni Sahiplendiğim Kedimin Cinsini Bilemiyorum?

Emre96

Evde 1 buçuk yaşında erkek tekir bir kedim daha var, resimde göreceğiniz yavruyu 1 hafta önce başında annesi yokken buldum. Çok korktuğu için yaklaştığımda kaçıyordu. Bu yüzden yaşadığı yere mama su bırakıyordum her gün, ama her gece sesi kısılana kadar ağlıyordu ve en sonunda onu yakaladım ve ertesi günü çok şiddetli yağmur ve soğuklar geldi. Sizce gözlerinin renkli olması güzel bir kusur mu yoksa ankara yada van kedisi gibi bir cins olabilir mi? en kısa zaman da veterinere de götüreceğim.

13 CEVAP

minnoskoss_123

Ankara ya da Van kedisi bence de.

DumanveNecati

Küçük kedilerin hepsinin gözleri mavi- gri olur. Ben kedimin bebekliğini görünce dedim bu benim kedim değil:) Gözleri mavi bunun. Sonra araştırdım sonradan renk değiştiriyormuş

Emre96

Evet biri mavi ve biri yeşilimsi belki zamanla değişir ama daha önce çok kedi baktığım için henüz renk değişmesi gibi bir şey görmedim gözlemlemedim tabi uzmanıda değilim ama deneyimim var sonuçta. Çok güzel bir kusur eğer kusursada.

minnoskoss_123

Sizinki Van kedisine daha çok benziyor.

Emre96

Olabilir tabiki ama istanbulda olması tuhaf ve sokak olmasıda tuhaf. Sahiplendim onu ama merak ediyordum tabiki cinsinide.

Emre96

O zaman bu minnoşun büyümesini bekleyeceğiz demek ki şuan çok küçük :)

minnoskoss_123

Evet sokakta olması insana garip geliyor. Ama bana bir renk daha farklı geldi bilmiyorum

minnoskoss_123

Ben de kedimi sokaktan sahiplendim. İlk başta gözü masmaviydi şimdi 5 aylık ve gözü bal rengi:D

Emre96

Anladım o halde zamana bırakalım en iyisi :)

Bu kedi 1,5 aylık vardır en az, göz rengi artık değişmez. Büyük ihtimalle annesi/babası evden kaçıp çiftleşen bir van kedisiydi.

Efmir

Van kedisi benim kedimin yavru hali bence van kedisi

Nightcat

Bana da Van kedisi gibi geldi, göreceğiz bakalım

Kayip

Van kedisine benzior