Kum Kabını Nasıl Saklayabilirim?

Cyborg

Merhaba. Köpeğim kedimin kumunu yiyor. Daha az önce ağzından bir avuç çıkarttım. Kedimin eşyalarının olduğu odada aslında bebek kapısı var ama köpeğim yavru olduğu için o da girebiliyor. Biraz büyüyene kadar kum kabını bir şekilde saklamam ya da ulaşamayacağı bir düzen ayarlamam lazım. Aklınıza bir fikir geliyor mu nasıl yapabilirim?

2 CEVAP

NZI

Köpeğinizin sevmediği (ve tabi kedinizin sevdiği) bir koku bulun ve kum kabının atrafına sıkın. Kokuyu beğenmeyeceği için daha yaklaşmaz kedi kumuna.

Kum kabini köpeginiz görmeden bir odaya koyun kedinizi günde sabah ve akşam olmak üzere belirli saatler belirleyin o saatlerde kedinizi o odaya koyun kapıyı da kapayın 10 dakika sonra kedinizi alın ben de bir zamanlar zorunluktan böyle yapıyordum kedim yapıyordu