Tahmini 3 Aylık Kedi Sanırım İshal Oldu Kakasını Tutamıyor

Sebnemerl

Sokaktan bugün bulduğum 3 aylık dişi kedi büyükler hırpaladığı için eve aldım tavuk ciğeri haşlaması ve ekmek verdim az önce kakasını tutamadığını farkettim ve poposu kapalı değil de açık duruyor gibiydi yani ıslak pembe ve dışa dönük gibi bir de gaz yapıyor gibi sesler geliyor ne gibi bir problemi var pirinç pilavını yoğurta karıştırıp verdim şimdi ishalini düzenler mi acaba geç saatte olduğu için kuru mama vs alamadım henüz

3 CEVAP

Kesinlikle probiyotik öneriyorum. Benimkinin ishali antibiyotik tedavisi pirinç lapası tavuk haşlaması vs ile hiç düzelmedi. Probiyotik ilaç değil hiç sakıncası yok bağırsak florasını düzenliyor. Nbl şase probiyotik öneririm. Bir paketin 1/3ünü Az suyla karıştırıp şırıngayla içirebilirsiniz ben 10 gün düzenli olarak verdim hiçbir sorunu kalmadı

Tabi bunu uyguladıktan sonra düzelmezse veterinere götürmelisiniz

Sselin1

Tavuk cigerini sakin vermeyin. Derisiz tavuk gögsü ile pirinc lapasini veya patatesi birlikte verin. Yavru kedileri balık, tavuk cigeri , yumurta sarisi gibi besinler genellikle ishal yapar. Ileride verecekseniz bile sade vermeyin patates veya pirincle verin. Arkadasin dedigi gibi probiyotik de kullanabilirsiniz