Tahmini 3 Aylık Kedi Sanırım İshal Oldu Kakasını Tutamıyor

Sebnemerl

Sokaktan bugün bulduğum 3 aylık dişi kedi büyükler hırpaladığı için eve aldım tavuk ciğeri haşlaması ve ekmek verdim az önce kakasını tutamadığını farkettim ve poposu kapalı değil de açık duruyor gibiydi yani ıslak pembe ve dışa dönük gibi bir de gaz yapıyor gibi sesler geliyor ne gibi bir problemi var pirinç pilavını yoğurta karıştırıp verdim şimdi ishalini düzenler mi acaba geç saatte olduğu için kuru mama vs alamadım henüz

4 CEVAP

Sebnemerl

Teşekkür ederim cevap için bugün öğleden sonra direkt götürüyorum veterinere

lwb

Muhakkak veterinere götürmelisiniz.
İshalden dolayı poposu tahriş olmuş gibi duruyor, bu kadar ciddiyse siz kendi yöntemlerinizle geçiremezsiniz bir veteriner görmesi lazım.
İshal özellikle yavru bir kedi için ölümcüldür, siz ne verirseniz verin vücudu besin tutmaz.

Benim kedim de ilk sahiplendiğimde öyleydi küçükken. Veterinere götürdüm bir sürü antibiyotik iğne yaptı üç gün boyunca geçmedi. Gereksiz antibiyotik tedavilerine dikkat edin. Daha sonra probiyotik kullandım on gün boyunca ve ishali geçti

Kedilerde ve Köpeklerde İshal yazımız ilginizi çekebilir.