Süt Ürünleri Kediler İçin Zararlımı

Kayip

Ben kedime yoğurt veriyorum çoğu zamn bunun zararı varmıdır siz meler veriyorsunuz bide ev yemeklerinden kedilerinize veriyormusunuz

12 CEVAP

Yoğurt verin ama fazlası zarar fazla vermeyin

Yoğurt ve kefir zararlı değil aksine faydalı. Ama süt sakın vermeyin.

Anonymus552223

Ishal olmuyorsa sorun yok, yogurt da bazen ishal yapiyo bazi kedileri. Ama sut ozellikle yavrulari hemen ishal yapiyo

Mavimaske

Yanlis bisey

Mavimaske

Yanlis bisey

Mavimaske

Yanlis bisey

BalliBadem

Yoğurt faydalı yiyorsa günlük verin bizimki yemiyor kalsiyum için başka şeyler yapıyorum ama süt zararlı ben çok isterse çok az bi sütü iyice sulandırıp veriyorum yoksa ishal oluyor artık süt de pek istemiyor zaten

Nurackgoz

Ben bazen yoğurt veriyorum ama çok değil tadımlık süt kesinlikle vermeyin

Kayip

Çok teşekkürler aynen yoğurdu çok sewiyor

mavitilki

Yoğurt ve kefir verin. Yavruysa haftada 2-3 kere verebilirsiniz, ishal olmuyorsa arttırabilirsiniz ilerde çelik gibi bünyesi olur. İlerde de haftada bir kez yeter. İshal yaparsa azaltın. Haftada bire indirin.

PiremsesKutsi

Herkes süte düşman gözüyle bakmış ama laktozsuz süt veya keçi sütü (gerçekse çok iyi) verebilirsiniz. Tabii haftada bir en fazla 2 kez falan.

saitgulsen

Süt verme mümkünse ama illa vereceksen sulandırıp ver. Yoğurt ve kefir verebilirsin. Süt şekeri olan laktoz kedi için zararlı. Yoğurt ve kefirde de laktoz bulunur ama mayalanma aşamasında protein yapısına katılır. Bu yüzden sindirilmeye gerek kalmaz. Yoğurt gaz yapabiliyor bazen, onun dışında bir zararı olmaz kediye.