Kısırlaştırma

Fatiko

Yarın kedimi kısırlaştırıcam değişik haller içindeyim. Hem acı çekecek diye üzülüyorum hemde doğal hakkını elimden aldığım için :( ama diğer türlü sürekli çiftlwşemez ve doğacak yavrulara yazık. Aynı zamanda kedim corona... Bunu yapmak zorundayım sizinle paylaşmak istedim. Benim gibi bu durumu yaşayanlar olmuştur mutlaka

8 CEVAP

Anonymus552223

Ameliyattan cektigi aci, her kizismada ciftlesemedigi icin cektigi acidan daha fazla degil. O aci aci bagrislari ve sizin birsey yapamamaniz, kacmalar, balkondan dusmeler.. cabuk toparlaniyorlar, akliniza kotu seyler getirmeyin.

Fatiko

Sağlıkla bu iş bitsinde inşaAllah bu duygu durumu geçicidir sanırım

Eliff90

Bende aynı duyguları yaşadım iki defa hemde. Sürekli aklım kedimde kaldı vicdan azabı çektim.
Ama zaten biz kedileri evde besleyerek doğasında uzaklaştırıyoruz ki. Evde kısırlaştırmayarak onun hayatını zorlaştırıyoruz daha çok acı çekiyor hayvan.
Ayrıca kısırlaştırmayınca strese giriyor, iştahı kesiliyor. İlerde bir sürü hastalığa yakalanabiliyor.

Sırf hayvanın doğasına aykırı diye kısırlaştırmadığı için ve de çiftleştirmediği için rahimi iltihaplanan daha sonra uzun bir tedavi süreci geçirip acı çeken hayvan gördüm. İçim acıdı. Şuan üzülüyoruz ama bir iki haftada eski hallerine geliyorlar üzülmeyin.
Hem birde yavruların sahiplendirilmesi varki bu da çok büyük bir konu vereceğin kişi iyi bakmazsa bana hayvanların günahını alıyormuşuz gibi geliyor.

mavitilki

Geçer geçer. Üzülmeniz çok normal :) Bunun doğru olan olduğunu, kedinizin sağlığı için çok da iyi bir seçenek olduğunu düşünün yeter :)

Bende her kedi kisirlastirdigimda bu psikolojiye giriyorum :D Iyileşmeye başladığında rahatlarsiniz merak etmeyin. Onlar için en iyisi bu

Nurackgoz

Her ay çiftleşmek isticek daha çok acı çekicek kısırlaştırmalısın kesinlikle

lwb

Çiftleşmek onlar için bir ihtiyaç/tercih değil, soy devamı için olan içgüdüsel bir olaydır bu yüzden hakkını elinden aldınız gibi düşünmeyin,ayrıca üstteki yorumlara da katılıyorum.
Bir hafta sonra bir şeyi kalmıcak en iyisini yaptınız.

Fatiko

Oğlumu çok seviyorum Allah hepsine sağlıklı huzurlu uzun ömürler versin teşekkür ederim görüşleriniz için