Bombay Kedisi Ve Tekir Kedi Çiftleşmesinde Ne Renk Kedi Olur

Bombayı erkek kedi ile tekir dişi kedisi çifteleşince bombay gibi siyah renkli kedi mi yoksa tekir gibi yavrular mı doğar beyaz renkli kedi doğma ihtimali var mıdır

4 CEVAP

Nurackgoz

Aslında siyah daha baskın olduğu için yavrularından biri illaki siyah olur ama diğerleri kırma olur

momo44

Bende bu konuyu merak edjyorum benim 6 aylik disi tekir jedim var bilgisi olan arkadaşlar herhangi erkek cinsle cıftlesen dişi tekir kedilerden doğacak bebelerin renk yada farklı bir cinsmi olcağını açiklarsaniz sevinirz :)

Naimed

Benim kedim İran kedisi bir baba ve tekir bir annenin yavrusu. Babası beyazdı ve annesi kahverengi tekirdi. Doğan yavrulardan yalnızca benim oğlum gri tekir, geri kalanlar annelerine benzemişti. Sorunuzun cevabı muhtemelen tekir kedilerin doğacak olmasıdır. Tekir deseni sanırım baskın çıkıyor.

LIGHTNING

Bombay diye bildiğimiz kedi de zaten bombay değil siyah tekir anadolu kedisi olduğu için, büyük ihtimal dişiler tortie, erkekler siyah ya da duman gri olacaktır. Bombay hindistana özgü tasarım bir ırk olup bizim siyah kedilerle alakası yoktur.