Diş Fırçalıyor Musunuz?

Cyborg

Fark ettim ki kedimin dişleri sararmış. Siz diş fırçalıyor musunuz? İşe yarar mı renginin düzelmesine? Ve hangi ürünlerden memnun kaldınız?

21 CEVAP

Cyborg

Genel olarak ağız bakım suyu ve hindistan cevizi yağından memnunsunuz galiba. Bir de çiğneme tableti aklımda. Macun tadını seven çok kedi yok herhalde. Oysa ki köpekler için et tadında olan var, onu seviyor köpekler. Çok teşekkürler hepinize önerileriniz için. Hepinize inci gibi dişler. ^^

BalliBadem

Peki neden fırçalanmalı ne kadar gerekli acaba fırçalasam mı ki bilemedim evde doğal hindistan cevizi yağı var

BalliBadem

Az önce acaba dedim bi deneyim kulak çubuğunun bi tarafını hafif suya batırıp sildim sonra hindistan cevizi yağı kullandım sadace hafif panik oldu ama hiç zorlamadı beni yani uslu duruyor sizce bi fırça alıp hindistan ceviziyle fırçalıyım mı yoksa gereksiz bi durum mu eğer gerekliyse yaparım kuzuma

nisanor

veterinerimle konuştum durumu, 6-7 yaşından sonra ağız ve diş bakımına başlamanız yeterli olurmuş.

Fablemoon

Bence diş sağlığı için parmak için olan diş fırçaları var kedilere özel onlardan ve kedilere özel diş macunundan alınıp haftada 1 kere fırçalanması gerekiyor.

BalliBadem

Bana cevap gelirse güzel olucak bi süre bekliycem gelmezse ayrı konu açıcam çünkü internettede tatmin edici bi nilgi bulamadım